Український вчений запропонував нову технологію виробництва міцного асфальту на основі перероблених шин

Професор Київського інституту хімії високомолекулярних сполук Олександр Файнлейб запатентував власну технологію виробництва міцного асфальту з переробленої гуми і пластикових відходів. На думку доктора хімічних наук такі дороги відрізнятимуться високою стійкістю та довготривалим терміном служби, передає Аvtoblog.ua.

«Завдяки цій технології можна розв’язати одразу дві проблеми: утилізації відходів і якості дорожнього покриття. Відходи можна використовувати для поліпшення доріг», – каже професор.

Вчений пропонує додавати в асфальтову суміш корд і гуму від перероблених шин та пластикові відходи – вони покращують еластичність асфальту та захищають від перепадів температур. Підвищується водостійкість, міцність і відповідно збільшується строк служби дорожнього покриття. Однак поки що розробкою вченого «Укравтодор» не зацікавився.

У Державному дорожньому інституті імені Шульгіна готові до співпраці, але пояснюють, що будь-які добавки призводить до серйозного здорожчання дороги. Механізмів і відпрацьованої технології застосування подібної розробки в Україні немає.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка