Український вчений спроектував надефективну вітроустановку у вигляді башні

Вдосконалення роботи вітрогенераторів в основному йде на основі інновацій у способах приймання енергії вітру. Створюються різні профілі лопатей, вітрил, профілів. Само джерело енергії, вітер - як природне явище,  сприймається як елемент системи, котрий не  піддається керуванню. Та в технічній системі «вітер-вітроустановка», обидві складові мають однакову силу. Керування обома елементами дозволяє отримати вищу ефективність її роботи та віддачі.
Система, котру Станіслав Гусак з Дніпропетровщини,  назвав «вітроустановка-башня», дозволяє керувати процесом збору енергії від вітру для концентрації цієї енергії на генераторі. 

3.jpg

Система збирання енергії виконана у вигляді вертикального циліндру, в котрий знизу поступають вхідні потоки вітру. Генератор розміщено у звуженій частині башні, після якої йде розширення. За рахунок розширення, тиск повітря вверху менший, ніж внизу. Це збільшує концентрацію енергії вітрового потоку, котрий попав в нижню частину башні.
Ввідні отвори мають свою систему відкривання каналів з однієї сторони, з котрої в даний час дує вітер. Отвори на інших сторонах на цей закриваються.  

Читайте також: Вітрогенератор без лопатей
Дана система дозволяє керувати енергією повітряного потоку шляхом її концентрації на лопатях генератора.
Відпадає необхідність настроювати лопаті генератора «на вітер». Настроюється тільки система приймання вітру в нижній частині башні. 

Система концентрації енергії дозволяє підвищувати швидкість повітряного потоку у внутрішньому каналі і збільшувати потужність.

Читайте також: Український винахідник розробив унікальний вітрогенератор
Проведені експерименти в аеродинамічній трубі показали збільшення виробленої генератором енергії в 4 рази, а для малих швидкостей повітря – більше ніж в 10 разів.

2.jpg

На малюнку показано порівняння виробництва електроенергії за допомогою простого вітрогенератора та вітрогенератора-башні з однаковою потужністю генераторів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка