Український вчений пропонує переробляти відходи за допомогою "сонячних" фотонів

Астрофізик, кандидат фізико-математичних наук та академік Української академії наук Валерій Остапенко пропонує використовувати "сонячні" фотони як джерела енергії для синтезу і розкладання органічних відходів.

Рішення на основі екофізичної водневої енергетики фотонів можна застосовувати незалежно від наявності або відсутності сонця, передає Газета День

Валерій Остапенко відкрив нову керовану фізичну енергетику фотонів, досліджуючи активні процеси у водневій плазмі сонячних спалахів.

"Жива природа ефективно використовує енергію фотонів сонячного випромінювання вже мільярди років, наприклад, рослини - у процесі фотосинтезу, - пояснює науковець. – Ми лише відтворили основні принципи отримання подібних "сонячних" фотонів у лабораторії".

Технологія фізичного розкладання органіки на основі "сонячних" фотонів всередині реактора, а не спалювання в реакції з киснем застосовується вперше і не має аналогів, запевняють в УАН.

«У 2005 році для реалізації принципів ЕФвЕФ енергетики було створено першу лабораторну установку розкладання близько одного кілограма отрутохімікатів і сумішей органіки: продукти харчування, відходи деревини, пластик та поліетилен, - розповідає Валерій Остапенко. – Випробування показали, що за три години відбувається повне (99,9%) розкладання органічних речовин з утворенням горючого газу (суміш водню з пропаном та іншими газами) і чистої золи».

Нині створена лабораторна установка орієнтована на виробництво газу, який дозволить замінити викопні джерела енергії, розповідає науковець. «Створивши лабораторію ЕФвЕФ енергетики перший промисловий прототип установки можна виготовити протягом року, - переконаний Валерій Остапенко. – Мережа подібних установок, яка загалом перероблятиме близько тонни відходів органіки у день, здатна забезпечити основні потреби окремого регіону в електроенергії й теплі, а отже, і його незалежність».

За словами науковця, на основі існуючої розробки можна створювати установки для "сонячного" освітлення оранжерей та житлових приміщень, для виробництва газу із власних відходів органіки в домашніх умовах, для регенерації води для сімейних потреб, а також для зарядки мобільних телефонів та акумуляторів.

«Для запуску фотонового синтезу не потрібна висока температура або створення високого тиску, а органіка на Землі є відновлюваним, а отже невичерпним ресурсом, - пояснює Валерій Остапенко. - Основна мета освоєння ЕФвЕФ енергетики на Землі й поза нею – це створення систем повного циклу життєзабезпечення зі 100% поверненням у новий цикл використання всіх органічних відходів життєдіяльності, в тому числі повітря, води і продуктів харчування. Їх можна використовувати в ізольованих умовах, приміром, у довготривалих експедиціях у космос чи навіть поселеннях на інших планетах».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка