Український суперкар «Химера» оснащений графеновим акумулятором із запасом ходу 1000 км

Електричний суперкар «Химера», розроблений українськими інженерами, оснащений графеновим акумулятором, що не має аналогів: він заряджається за півгодини і забезпечує запас ходу 1000 км, пише Сегодня.

Розробкою електромобіля, який вже порівнюють з Ferrari, Lamborghini і McLaren, дійсно займалися інженери, серед яких є українці. Зараз авто збирають в Іспанії, в Барселоні, хоча в компанії не виключають, що в перспективі можуть перенести частину виробництва в Україну.

«Розробкою авто HIMERA-Q, починаючи від двигуна і закінчуючи конструкціями шасі, займалися українські інженери. І зараз на виробництві працює 10 чоловік. Щоб створити суперкар, знадобилося два роки, хоча ідея виникла ще п'ять років тому. Створено дві машини, і зараз вони тестуються на закритих треках в Іспанії», – розповіла співзасновник компанії розробника Агнеса Євсєєва.

Власна розробка українських інженерів – графеновий акумулятор – в турборежимі заряджається всього за 8 хвилин. Салон в суперкарі шкіряний, з елементами натурального дерева, але на замовлення його можут ь навіть інкрустувати дорогоцінними металами. Електромобіль розганяється до 350 км/год. Вартість HIMERA – від 700 тис. євро, в залежності від комплектації і побажань клієнта.

«В категорії таких електромобілів ми перші, і аналогів поки немає», – пояснює співзасновник компанії Андрій Джазовська.

В Україні електромобіля поки що немає. Прототип автівки зберігається у Вишневому Київської області. Його можна буде побачити на виставці на ВДНГ (17-18 червня). Фото прототипу з’явилося у соцмережах випадково:

«Під час перевезення сталася невелика аварія і крило авто було трохи пошкоджено. Потрібно було реставрувати макет в одній з майстерень – там і просочилася інформація в соцмережу, і з'явилися легенди», – розповіли в компанії.

В Іспанії українці також планують презентувати ще одну розробку – компактний дводверний електромобіль KUGEL на 3, 5 і 7 місць. Він може стати конкурентом для звичних Smart. Його вартість – 8 тисяч євро. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка