Український стартап створив розумний лічильник, що допомагає заощаджувати електроенергію

Українці Олексій Жоголєв і Володимир Павлов створили розумні лічильники smart-MAC, які допомагають скоротити витрати електроенергії від 5% до 30%. Подібний проект, що також спрямований на заощадження електрики, розвиває і український стартап Ecois.me. Однак команда smart-MAC стверджує, що аналогів їхнього продукту немає, пише Ліга.Бізнес.

«У світі багато лічильників, які надають певні дані. Питання в тому, як агрегувати, архівувати і аналізувати ці дані. Вивести їх хоча б в один графік або занадто складно, або ж це рішення промислового рівня, які не підходять простим людям. Одна справа – збирати інформацію в масштабах заводу, інша справа - побачити в хвилинах, скільки ресурсів споживає квартира, будинок або невелике кафе», – кажуть розробники.

Як пише dou.ua, команда smart-MAC має на меті представити дані про споживання комунальних послуг за різні періоди часу, а також з деталізацією до днів, тижнів, годин і навіть хвилин. Розробники говорять, що їх розумних лічильник зберігає детальні дані споживання електрики в хмарі і відображає поточні показання в онлайн-режимі. Крім електроенергії, smart-MAC може моніторити споживання газу, води і тепла, а також має відкритий API для інтеграції з розумним будинком.

«Нам же хотілося, щоб рішення було не дорогим і доступно простим людям (а не тільки ентузіастам-паяльщикам), а також було мобільним при необхідності. Малий і середній бізнес не буде ставити розумний будинок в своєму кафе або невеликому офісі, в орендованому приміщенні, але завжди захоче побачити споживання як мінімум електрики. Зниження споживання навіть на 5% – це серйозна економія».

Пристрої реалізовані в форматі установки на DIN рейку в 3-х модульному корпусі DR50, які виробляються в Дніпрі. Виробництво самих розумних лічильників поки дрібносерійне. Монтаж і калібрування пристроїв виконуються в Києві. Кожен пристрій калибрується під конкретний трансформатор струму, що дозволяє добитися високої точності вимірювань з похибкою до 1%. Для зберігання і обробки даних вибрали варіант хмарного сервера і веб-додатки для клієнта, щоб універсально вирішити питання сумісності для всіх платформ і всіх можливих браузерів. Все, що необхідно забезпечити користувачеві для нормальної роботи енергомонітора, це Wi-Fi в місці установки пристрою. У користувача немає обмежень за часом зберігання своїх накопичених даних. Крім зберігання в хмарі користувач зможе в будь-який час вивантажити дані в Excel.

Ціна пристрою – на рівні $70-$150, що в 2-3 рази нижче, ніж у того ж Ecois.me. Проект поки що отримав $ 20 000 інвестицій. 

«Надалі хочемо розвивати свій продукт апаратно, програмно і також сервісно. Хмарна підписка для простих користувачів безкоштовна. В майбутньому будуть додані платні варіанти для бізнес-користувачів за мінімальною ціною за передплату – 10-30 євро в рік».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка