Український стартап презентував електромагнітну розетку

Український стартап Meredot розробив електромагнітну розетку.

Безпечний пристрій нового покоління презентував чернігівець Роман Бисько, передає mc.today

Електромагнітна розетка відрізняється від звичайної тим, що вилка не встромляється у роз'єм, а примагнічується до нього, як зарядка від Apple MagSafe. Електрика між розеткою і виделкою передається за рахунок електромагнітної індукції. Вилка підключається до роз'єму у важкодоступних місцях і під будь-яким кутом, а якщо користувач випадково зачепить шнур, то вона безпечно від'єднується.

Ідея для стартапу з'явилася півроку тому, згадує засновник Meredot Роман Бисько. «Невже у світі, де у "розумних будинках" автоматично регулюється рівень температури, вологість, освітлення, як і раніше будуть використовувати штепсель?" – задався питанням він і зрозумів, що потрібна альтернатива.

Прилад можна підключити до розетки за допомогою спеціальних перехідників. 

«Наші перехідники – це не заглушки, а насадки на розетку типу wall tap outlet, які широко поширені в США, – пояснює Роман Бисько. - В таких розетах немає електричних роз'ємів і відповідно ризику отримати удар струмом, приміром, для допитливих дітей».

За словами засновника стартапу, розетками можна обладнати житлові будинки, офіси, кафе, готелі або торгово-розважальні центри. Meredot стане незамінною річчю у дитячих садах, школах або центрах сімейного відпочинку, впевнені розробники продукту.

Електромагнітною розеткою можна управляти зі смартфона через додаток, пояснює Роман Бисько. «Вийшов з дому – вимкнув розетки або подивився, які працюють, - розповідає підприємець. - Ті, хто використовує домашні спікери зможуть управляти розеткою голосом, приміром, через Amazon Echo».

Перші прототипи розроблялися у Чернігові майстром 3D-друку, якому сподобалася ідея стартапу і який зараз працює промисловим дизайнером компанії, розповідає Роман Бисько. "Плати робимо самі, металеві кільця для магнітного підключення точимо в автомайстерні у Чернігові, - каже він. - Деякі деталі Meredot друкували у київській цифровій лабараторії Fabricator Lab».

Виробництво прототипу, у якого немає звичних вилок і "дірок в стіні", обійшлося у $500, інвестицій не залучали. 

Незабаром Роман Бисько планує синхронізувати продукт з Google Home і Apple HomePod. «Разом з розеткою або подовжувачем Meredot користувач буде отримувати USB-перехідник, адаптер для електричної вилки або альтернативну вилку Meredot – на вибір», - пояснює він.

У компанії Роман Бисько займається розробкою електроніки і програмного забезпечення. Всього у команді стартапу шість чоловік, чотири з яких раніше працювали в індустрії інтернету речей.

В майбутньому Meredot планує співпрацювати з виробниками електроніки, аби запустити електромагнітну розетку у промислове виробництво. «Наша технологія передачі енергії може бути використана в тому числі і для зарядки електромобілів», – упевнений Роман Бисько.

Засновник Meredot розраховує, що різниця в ціні між електромагнітною і класичною розеткою відповідатиме різниці між Led-лампою і лампою розжарювання.

У квітні компанія представила прототип на iForum в Києві. Meredot пройшов відбір серед понад 500 проектів з усього світу і став учасником акселеративної програми MassChallenge Israel 2018, в рамках якої команда стартапу буде вчитися три місяці. Потім компанія планує виходити зі своїм продуктом на світові ринки. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка