Український стартап отримав 45 тис. євро інвестицій для боротьби з пластиковим сміттям

Український стартап Greenbin.app взяв участь в акселераторі стартапів Huge Thing від програми Poland Prize і отримав 45 тис. євро інвестицій. Крім вкладень, команда також отримала консультаційні послуги на 11 500 євро і робоче місце в офісі Google for Startups, повідомляє NV.ua.

Засновники компанії: українці Дмитро Кухарев і Олена Сидоренко. Проте однією з вимог інвесторів є відкриття компанії в Польщі. Тому Greenbin.app вже зареєстрував підприємство в Познані. Greenbin.app – мобільний додаток для повернення пластикової упаковки в обмін на винагороду. Поки що він є в ранньому доступі і тільки на Android, але готується і iOS-версія. Все що потрібно користувачеві – відсканувати QR-код на пляшці, залишити її в найближчій локації відповідно до карти в додатку і дочекатися верифікації.


Після перевірки покупці отримають бали і зможуть обміняти їх на нові товари і послуги, наприклад, квитки в кіно. Таким чином, звичайні люди зможуть проінформувати виробника, що його упаковка вирушила на переробку, а не на полігон і не в ліс.

Команда називає свій проект «Google Analytics для відходів». Додаток має допомогти виробникам досягти норм зі збору та переробки пластикової тари. До кінця 2025 року в ЄС вони повинні складати 77%, а до 2029 року – 90%.

Раніше проект тестували і в Україні. Greenbin. app співпрацювала зі станцією «Україна без сміття». Зараз команда веде переговори з одним з найбільших виробників упаковки в нашій країні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка