Український школяр придумав пристрій з визначення якості повітря

Десятикласник Маріупольського технічного ліцею Артем Агванян став призером Міжнародного конкурсу наукових проектів INSPO 2018, який пройшов на початку жовтня в Стамбулі (Туреччина). Він представив пристрій, що дозволяє точково аналізувати стан повітря, а дані виводяться в Інтернет на спеціально створений сайт у вигляді інтерактивних графіків.

Як пише газета Факти, школяр увійшов до числа переможців, які посіли третє місце в секції «інженерія», з проектом «інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі контролера NodeMCU». Тепер він має право взяти участь у фіналі Міжнародної виставки наукових проектів в 2019 році в Мексиці. Прилад Артема під назвою Breathum дозволяє робити комплексну оцінку якості повітря. Він реагує на летючі органічні сполуки, які шкідливі для людського організму. Програмне забезпечення приладу дозволяє скласти карту забруднення з прив'язкою до місцевості.

«Ідея створення такого приладу навіяна тим, що одна з глобальних цілей ООН на сьогодні – поліпшення екології. Я живу в не дуже екологічно благополучному регіоні – перенасиченому промисловістю Донбасі, в Маріуполі. Атмосфера там – одна з найбільш забруднених в Україні. Прилад дає людям можливість самостійно вимірювати якість повітря біля будинку, на своєму робочому місці, – каже Артем».

Для створення пристрою Артем використовував деталі, які можна знайти в звичайному магазині, наприклад, дитячий конструктор. Зараз його собівартість – 10 доларів. На створення пристрою у Артема пішло півроку, за цей час він освоїв навички мови програмування.

«Його розробка, з моєї точки зору, дуже актуальна в наші дні. Людина не може бути впевнена в незалежності експертів, які проводять моніторинг якості повітря. А володар індивідуального датчика розраховувати на об'єктивність може. Такий аналізатор повітря будь-який користувач може носити з собою, розміри пристрою 8Х9Х4 см це дозволяють. Breathum буде доступний за ціною пересічному споживачеві. Він не вимагає сертифікації, тому буде не дуже дорогим, – говорить науковий керівник юного винахідника викладач інформатики Маріупольського технічного ліцею Андрій Биков».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка