Український школяр переміг на міжнародній олімпіаді GENIUS з винаходом очищення води від нафти

Випускник київської школи № 225 та вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко здобув «золото» на міжнародній олімпіаді GENIUS, що проходила у місті Освего (штат Нью-Йорк). На конкурсі Микола презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти, передає УНН.

Школяр працював над науковим проектом «Виробництво адсорбента для нафти та нафтопродуктів у водному середовищі на основі гідрофобізованого вспученого перліту» разом із науковим керівником, доцентом кафедри хімічних технологій композиційних матеріалів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», кандидатом технічних наук Олексієм Миронюком. Путівку на GENIUS Микола виборов ще взимку, перемігши зі своїм винаходом на Всеукраїнському конкурсі Intel Еко Україна.  

«Я дуже готувався, вчив англійську мову і розвивав уміння правильно презентувати свою ідею. Гадаю, що моя робота просто вдало підійшла до основної теми олімпіади – захист довкілля, – зазначив Микола».

Проект хлопця ґрунтується на гідрофобному адсорбенті для нафти: під час її розливу у воду адсорбент, завдяки своїм гідрофобним властивостям, збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме. Нафта збиратиметься у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом і відправити на нафтопереробне виробництво. Адсорбент може набрати у сім разів більше нафти, ніж важить сам. Ідея українського школяра цінна тим, що дозволяє не лише зберегти природу у разі техногенної катастрофи, а й не зазнати збитків, втративши багато нафти.

Українські школярі не вперше перемагають у конкурсі GENIUS – у 2015 році Самуїл Кругляк здобув бронзу із проектом «Отримання електроенергії з атмосфери». Цього року в олімпіаді брали участь 750 учасників. Перемогу здобули всього 20 школярів. Окрім золотої медалі Микола отримав грант на $9 тис., який покриває частину витрат на навчання в університеті, де проходила олімпіада − Oswego State University of New York (SUNY). Також хлопця запросили для участі одразу у фінальному етапі міжнародного конкурсу «І-Fest» в Тунісі.

Зараз Микола Іванченко вирішує, де навчатиметься далі: в Університеті SUNY чи Київській політехніці. Точно визначився лише з тим, що своє майбутнє пов’яже із хімією.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка