Український банк увійшов до Коаліції лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю

«Укргазбанк» увійшов до Коаліції лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю (CPLC).

Приєднання відбулося у рамках Глобального кліматичного форуму Innovate4Climate 24 травня у Франкфурті, передає nabu.ua

Укргазбанк стане першим партнером від України, який допоможе залучати додаткові ресурси для створення системи ціноутворення на викиди парникових газів.

Спрямована на стимулювання «зелених» інвестицій приватного сектора система ціноутворення на викиди парникових газів (вуглецеве ціноутворення) прискорить темпи розвитку відновлюваних джерел енергії та підвищить енергоефективність України.

Зокрема, держбанк як партнер братиме участь у питаннях ціноутворення на вуглецеві викиди у бізнес-спільноті та пропонуватиме рішення для поліпшення системи ціноутворення, що сприятиме розвитку ринку «зеленого» фінансування.

Примітно, що Укргазбанк у співпраці з IFC почав розвивати еко-банкінг у 2016 році. Зараз держбанк реалізує понад 300 проектів для великих корпоративних клієнтів і МСБ на суму близько 360 мільйонів євро.

Як зазначив голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко, для досягнення національних «зелених» цілей необхідно докладати більше зусиль. «Україні потрібні мільярди доларів «зелених» інвестицій, - наголосив він. - Вирішальним може стати впровадження вуглецевого ціноутворення, спрямованого на стимулювання інвестицій приватного сектора в проекти зменшення викидів (проекти щодо пом'якшення наслідків змін клімату)».

Наразі України, економіка якої є однією з найбільш енергоємних у світі, потребує 35 мільярдів євро інвестицій для досягнення національних цілей щодо підвищення енергоефективності.

Коаліція лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю (CPLC) - це унікальна ініціатива, що об'єднує державний і приватний сектор з метою впровадження ефективних стратегій ціноутворення на вуглець, які підтримують конкурентоспроможність, створюють робочі місця, заохочують інновації та забезпечують істотне скорочення викидів.

Коаліція була сформована на Саміті Організації Об'єднаних Націй з питань клімату в 2014 році, де 74 країни і понад 1000 компаній висловили підтримку ціноутворенню на вуглець. Офіційний початок роботи Коаліції відбувся на COP21 в Парижі в грудні 2015 року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка