Український автозавод вивчає можливість випуску електромобілів

Компанія «Єврокар», що займається випуском автомобілів Skoda розглядає можливість виробництва та поставок електромобілів і комплектуючих до них, на ринок Європейського Союзу. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив власник фінансово-промислової групи Атолл Холдинг (до неї входить «Єврокар») Олег Боярин.

«Ми вивчаємо можливості в цій тематиці, про якусь конкретику говорити поки що зарано. Є два основні варіанти розвитку і кілька комбінацій. Перший – створення виробництва електромобілів і акумуляторів, як їх основного елемента. В Європі таких виробництв практично немає. З ким можна розвивати таке співробітництво? З європейськими, американськими брендами, які хочуть поставляти продукцію на європейський ринок», – заявив Олег Боярин.

Для створення нових виробничих потужностей необхідні будуть інвестиції, а існуючі заводи треба перебудовувати. Важливо не втратити час, адже серед усіх країн є жорстка конкуренція за інвесторів і технології. В України є можливість стати своєрідним «європейським Китаєм» (зовнішньої виробничим майданчиком) і отримати доступ до європейського ринку.

«Другий варіант – стати майданчиком для виробництва китайських електромобілів, які будуть поставлятися в Європу. Китай зараз дуже активно на державному рівні розвиває напрямок електромобілів. Через кілька років вони стануть глобальними лідерами у виробництві електромобілів і почнуть експансію на європейський ринок. Україна може стати корисною для них», – вважає Боярин.

«Єврокар» готовий почати поставки імпортних електромобілів в Україні, після того, як буде підготовлена ​​відповідна інфраструктура. Ставку робитимуть на нові електрокари, адже зараз імпорт вживаних електромобілів в Україні - переважно нелегальний або напівлегальний бізнес.

«Для початку масових поставок нових електромобілів має бути підготовлена зарядна інфраструктура, законодавство. Ми спільно з Мінінфраструктури беремо участь в підготовці стратегії розвитку електротранспорту для України. Але крім цього потрібно виробити конкретний план щодо її реалізації».

Про підготовку законопроекту, що стимулюватиме попит на виробництво електромобілів, раніше заявляв міністр інфраструктури Володимир Омелян. Його планували внести до Верховної Ради в лютому цього року. Законопроект пропонує 15-річну стратегію щодо стимулювання попиту на виробництво електромобілів, а також підтримку бізнесу і розвитку відповідної інфраструктури.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка