Український агрохолдинг почав переробляти зернові відходи у брикети і за кілька місяців зекономив 429 770 грн

Аграрна компанія "Нібулон" організувала переробку зернових відходів у паливні брикети і за кілька місяців зекономила 429 770 гривень.

Першу лінію з брикетування зернових відходів ІІІ категорії від очистки олійних культур один з найбільших українських сільгоспвиробників встановив наприкінці минулого року на підприємстві ТОВ "Колосівський елеватор", передає Українська аграрна конфедерація.

«Особливу увагу приділили розробці апаратурного оформлення технологічного процесу брикетування, - зазначають у компанії. – З відходів вирішили віджимати масла, піддаючи їх нетривалій термічній обробці у сушарці, яка працюватиме на біопаливі власного виробництва».

Сьогодні агрокомпанія використовує паливні брикети у твердопаливних котлах таких філій, як "Новоодеська", "Прибужанівська", "Баштанська", "Кам'янець-Подільська".

Перехід з природного газу та дизельного палива на тверде паливо відбувається в рамках відповідної програми, яка перередбачає встановлення найсучасніших твердопаливних котлів для опалення адміністративно побутових та виробничих приміщень. Зокрема, котли, які працюють на різних видах альтернативного палива:дровах, пелетах, брикетах, мають вже три філії: "Новоодеська" - 3 котли загальною потужністю 300 кВт, "Прибужанівська" - один потужністю 100 кВт, а філія "Тетерів" – два загальною потужністю 200 кВт.

Наразі розглядається можливість встановлення лінії для брикетування зернових відходів на одній з філій компанії у Вінницькій області. Нове виробництво дозволить зменшити витрати на транспортування відходів з філій, які розташовані у Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській областях.

Наразі агрокомпанія виготовила 40 тонн паливних брикетів та 477 кг рослинної технічної олії з близько 50 тонн відходів. Філії підприємства отримали 24 тонни готових брикетів для спалювання у твердопаливних котлах і, як наслідок, зекономили 15 257 м3 газу та 12 262 літрів дизельного палива, що у вартісному вираженні становить 429 770 гривень.

Згідно з планом на 2017/18 маркетинговий рік, на потужностях ТОВ "Колосівський елеватор" заплановано переробити ще близько 600 тонн відходів олійних культур.

Діяльність з утилізації відходів є ліцензованою.

«Нібулон» планує спалити у котлах на автотранспортному підрозділі 23,0 тонн рідких нафтовідходів у рік.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: