Українську енергетику повинні живити солома, звалища та енергетичні культури

За даними НТЦ «Біомаса» в Україні достатньо альтернатив для того, щоб замістити природній газ.
Солома, котра масово спалювалася на полях, вже стала ринковим товаром для біоенергетичної галузі. Вона успішно використовується активними бізнесменами для виробництва паливних пелет. Основним споживачем цього виду палива поки що є західні країни. Та все ближче час, коли український ринок почне масово вимагати цю продукцію для обігрівання будинків.

Використовуються солом’яні тюки для прямого спалювання в котлах. Такі пілотні проекти вже кілька років впроваджуються в деяких шкільних котельнях. 
Немає визначеної вартості соломи, як ринкового товару. До цього часу багато соломи спалювалося прямо на полях, що є недопустимим і небезпечним явищем. А тепер, при спробі купити солому, виникають досить великі цифри за її продаж, що не дозволяє будувати зрозумілий бізнес-план для біокотельні.
Є впроваджені біогазові установки. Більшість з них укомплектована західним обладнанням. Частково можна використовувати українські складові для установок із збору біогазу на полігонах ТПВ. Для біогазу підходять практично безкоштовні відходи тваринництва. Добре працює тут і овес, і кукурудзиння та деякі інші рослини, котрі вже вимагають плати за їхнє використання.
Для використання біогазу на полігонах потрібна ще й правильна експлуатація старого полігону, щоб ефективно відбирати газ. Доцільно проектувати і нові полігони та закладати сучасні технології отримання з них біогазу. Перспективою є отримання 400 млн куб.м біогазу щороку. Всього 7% з цієї кількості отримується в 10 діючих проектах.
З енергетичних культур в Україні можуть успішно працювати біоустановки на силосі кукурудзи і цукрового сорго. Під енергетичною вербою вже 10 тис. га земель.

1.jpg

Більшість комерційних біогазових установок, котрі діють в Україні не афішують свою діяльність і важко оцінити їхню ефективність. З 1993 року працює установка на фермі «Запоріжсталі». Від 2003 функціонує біогазова установка на свинофермі «Агро-Овен». Не працює установка, котра побудована в 2009 році компанією «Еліта», через відсутність зеленого тарифу.
Добре працюють біогазові установки на свинокомплексі «Деміс-Агро», на фермі «Української молочної компанії» і коньячному заводі в Миколаївській області.

Читайте також: В Київській обл. побудують найбільшу біогазову установку в Україні
Успішні проекти є на птахофабриці «Орель Лідер» і на «Даноша».
Найбільша БГУ потужністю 2 МВт знаходиться на столичному полігоні ТПВ №5.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: