Українською зубною щіткою з екологічних матеріалів зацікавився один зі світових виробників паперу

Українському стартапу, який розробив зубну щітку з переробленого паперу, допоможе вийти на новий рівень розвитку один з найбільших виробників паперу - Stora Enso.

Effa потрапила до бізнес-програми компанії разом ще з 5 командами, передає Голос Америки

Українці презентували в Гельсінкі одноразову зубну щітку, виготовлену з переробленого паперу та екологічно чистих матеріалів, які не шкодять природі.

У рамках програми український стартап протягом трьох місяців співпрацюватиме з топ- менеджерами Stora Enso, які допомагатимуть із логістикою, виробництвом, матеріалами, маркетингом і продажами. За словами співзасновниці Effa Дар'ї Василенко, після закінчення програми компанія може підписати контракт про виробництво зубних екощіток.

"Це крок, до якого ми йшли з першого дня, - підкреслює вона. - Зі Stora Enso ми стаємо сильнішими - підтримка бренду, який знає весь світ, є величезним кроком для розвитку нашого стартапу".

Зараз виготовлена зі спресованої целюлози щітка Effa має екологічно чисте покриття з кукурудзяного крохмалю, яке може з'їдатися бактеріями у ґрунті, але команда не виключає можливості розглянути інші матеріали у процесі співпраці зі Stora Enso.

"Папір залишиться, але цілком можливо, що у кінцевому результаті ми робитимемо щітки виключно з переробленого паперу, що зробить нас ще більш дружніми до природи", - зауважує Дар'я Василенко.

Effa нещодавно завершила програму в акселераторі у Нью-Йорку, яка допомогла їм побудувати фінансову модель і бізнес-план, а також налагодити зв'язки з інвесторами та знайти клієнтів, серед яких - офіс Google у Нью-Йорку і готелі на Манхетені.

Після спілкування з клієнтами у стартапі зрозуміли, що зубна щітка - це не повний продукт, і потрібно додати зубну пасту.

"Ми вирішили зробити зубну пасту у вигляді маленької таблетки, - зазначає Дар'я Василенко. - Немає сенсу класти з екологічною чистою щіткою тюбик зубної пасти».

Наразі Effa розробляє екологічно чистий набір для подорожей.

Ідея зубної щітки з переробленого паперу з’явилась у промислового дизайнера Іллі Кічука – наразі співзасновника і співдиректора Effa.

«Якось Ілля задумався про безвідповідальне використання пластику в одноразових щітках, які потрібні протягом всього 3 хвилин», - розповідає Дар'я Василенко.

У червні Effa увійшла до п'ятірки найкращих стартапів світу у сфері клімату на конкурсі Clim@ в Німеччині. Екологічні зубні щітки Effa націлені на тих, хто багато подорожує, а також готелі та авіалінії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: