Українські вчені створили унікальний матеріал для обігрівачів, які гріють не повітря, а об’єкти в приміщенні

Команда вчених з Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України розробила ефективні низькотемпературні плівкові нагрівачі на основі аморфної нанокристалічної металевої стрічки. Винайдений українськими науковцями матеріал можна використовувати як для створення промислового обладнання (елементи сушильних камер, обігрів гідросистем обладнання), так і для обігріву приміщень, повідомляє ресурс TechToday

Новий матеріал представляє собою резистивний корозійностійкий сплав на основі заліза, із високим питомим електричним опором, високою міцністю, пластичністю, більшою площею тепловіддачі, а також пожежобезпекою і швидким виходом на робочу температуру.


З такого матеріалу можна створювати обігрівачі, що випромінюють інфрачервоне світло, яке гріє не повітря, а об’єкти в приміщенні. Науковці вже створили прототип подібного побутового нагрівача потужністю 250 Вт, який прикріплений до стіни житлового приміщення та нагадує килим. 

Крім того, створені в ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України обігрівачі вже працюють у цьому науковому закладі. Адміністрація закладу обладнала системою зонального обігріву власну конференц-залу. 


Нагрівальні панелі розміщено на задній стороні спинок сидінь, що дає змогу забезпечити теплом кожного відвідувача засідання окремо й не витрачати електроенергію на обігрів усього приміщення, висота якого складає близько 8 м. Загальна потужність нагрівачів, якими обладнали залу, становить 32 кВт, але завдяки електронній системі управління, що вмикає нагрівачі поетапно й циклічно, одночасно споживається лише 12 кВт потужності. 

Довжина хвиль випромінювання, розроблених вітчизняними науковцями нагрівальних елементів, становить 8-17 мкм – це так звані «vital rays», тобто «промені життя». Ці промені безпечні для людини, адже пік випромінювання людського тіла становить 9,6 мкм.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка