Українські вчені розробили нанотехнологічне поглинаюче покриття для сонячних колекторів

Для сонячного колектора найважливішим елементом є теплопоглинаюча поверхня. Від якості її функціонування залежить кількість енергії, котра буде отримана при попаданні на неї сонячних променів. Зазвичай для цього використовують спеціальне селективне покриття. Воно має властивості для високого поглинання сонячних променів короткохвильового спектру. Технологія нанесення такого покриття передбачає використання дорогої технологічної лінії вакуумного напилення.
Група українських науковців (Р.Мусій, Г.Мідяна, Р.Макітра, Я.Васютин, Г.Хованець, А.Заборовський) розробили селективне покриття на основі вуглецево-кремнієвого нанокомпозиту, котре отримало назву золь-гель метод. Цей метод простий та зручний для отримання покриття з високим поглинанням сонячного випромінювання і не потребує вакуумної лінії.

Читайте також: Саморобний сонячний колектор встановлено в львівській школі
Вуглець та кремній нешкідливі для довкілля та стабільні, особливо при високих температурах при роботі сонячних колекторів.
Запропонована вченими технологія дешева та ефективна. Легко контролюються параметри покриття. Розроблений ряд різних типів для селективного покриття сонячних колекторів. 

1.jpg
Паралельні дослідження якості нового покриття і покриття німецької фірми SunSelect показали практично однакові параметри.

Читайте також: Український винахідник розробив унікальний вітрогенератор

Температурні дослідження виявили дуже хороші показники в одному з дослідних зразків, котрі не поступаються зразку, виготовленому за німецькою технологією. Цей тип покриття можна використовувати для нанесення на сприймаючу поверхню сонячного колектора, щоб ефективно перетворити сонячне випромінювання в теплову енергію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка