Українські вчені розробили екологічно чисті батарейки, які заряджаються за 5 секунд

Всі сучасні батарейки містять важкі метали (кадмій, свинець, ртуть, літій тощо), які дуже сильно забруднюють навколишнє середовище. А сміття у нас, як правило, вивозиться на сміттєзвалища або його спалюють (тоді всі ці важкі метали і токсичні відходи потрапляють прямо в атмосферу). 
Із усього обсягу вироблених батарей і акумуляторів в світі переробляється лише 3% від загального обсягу.

Для вирішення даного завдання групою українських фахівців було розроблене і запатентоване автономне перезаряджувальне джерело струму постійної напруги на базі новітніх конденсаторів, в яких енергія накопичується за рахунок поляризації подвійного електричного шару на межах розділу «анод-електроліт» і «катод-електроліт».

Головною перевагою батарейки на базі таких конденсаторів є:
 • Швидкий час заряду пристрою: Близько 5-8 секунд.
 • Циклів перезарядки: не менше 500 тис разів.
 • Відсутність проблем з утилізацією: в конструкції застосовуються нейтральні для довкілля, хімічні елементи та сполуки.
Розробники у своєму пристрої використовують суперконденсатори на 10 фарад. Час саморозряду складає близько 240 діб. Опір саморозряду ланцюга складає 2 МегаОм.

Запропоноване джерело струму складається з електрофізичного (конденсаторного) накопичувача електричної енергії та зарядного пристрою із засобами контролю.

У цьому пристрої використовуються суперконденсатори з подвійним електричним шаром в якості вторинних джерел живлення для заміни акумуляторів.

Відомо, що конденсатор в якості джерела напруги безпосередньо використовувати не можна. Тому, основні завдання запропонованого проекту, полягають у наступному:

 1. Створення перетворювача - стабілізатора напруги, оскільки розряд конденсатора на відміну від акумулятора носить експонентний характер, а на виході необхідно отримувати постійний рівень напруги.
 2. З метою підвищення кулонівської ефективності пристрою пропонується оптимальне включення окремих конденсаторів в батарею (це ноу-хау розробників).
 3. Відсутність саморазряду конденсатора в режимі холостого ходу досягається завдяки застосуванню спеціального вузла (це ноу-хау розробників).
 4. Оскільки згідно п.2 батарея конструюється з окремих конденсаторів, розробники створили спеціальний зарядний пристрій для обслуговування і заміни популярних батарей типу АА, ААА (це ноу-хау розробників). Цей зарядний пристрій забезпечує оптимальний рівномірний заряд всіх елементів, які входять у "батарейку"

На даний момент, на основі конденсаторів, які випускаються промисловістю, запропонований розробниками пристрій може використовуватися для вирішення таких завдань, як живлення електронних пристроїв, що споживають мало енергії, не дорогі і швидко розряджаються. Наприклад:  
 • електричні годинники,
 • пульти управління, 
 • комп'ютерні мишки, 
 • клавіатури, 
 • елементи живлення для дитячих іграшок і т.д.
Подальший розвиток запропонованого пристрою можливий на основі використання конденсаторів з високою щільністю енергії, що запасається. Наприклад, при застосуванні суперконденсаторів на графенах і максенах (щільність до 350 фарад на грам), можна досягти рівня ємності літій-іонних акумуляторів.

При цьому запропоновані підходи і технічні рішення будуть придатні і при створенні пристроїв на основі конденсаторів надвеликих густин.

Автономне перезаряджувальне джерело струму постійної напруги на суперконденсаторах, має патент України. Для повного доопрацювання технології і випуску дослідного зразка, розробники шукають інвестора. (Умови готові обговорювати). Всі свої ноу-хау, розробники готові патентувати із зацікавленими інвесторами в різних країнах.

Більш детальну інформацію щодо винаходу можна дізнатися у самих розробників по ел.пошті: super.battery@ukr.net

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка