Українські цементні заводи переведуть на паливо вироблене зі сміття

В Україні мають намір стимулювати використання виробленого з відходів SRF-палива на базі цементних заводів повного циклу.

Про реалізацію енергоефективного проекту домовилися у ході зустрічі голова Держенергоефективності Сергій Савчук та виконавчий директор Асоціації виробників цементу України "Укрцемент" Роман Скільський, передає ukrcement.com.ua

«В Україні щорічно продукується та практично повністю вивозиться на полігони та звалища близько 10 млн тонн відходів: твердих побутових, промислових, сільськогосподарських, хімічних, каналізаційних, які є неоціненним та невикористаним досі ресурсом для виробництва SRF-палива, - зазначають у агентстві. – Таке паливо зможе значною мірою замінити викопне паливо для генерації електричної та теплової енергії, при цьому найвища енергоефективність утилізації відходів і найнижчий рівень екологічного навантаження на довкілля досягається при спалюванні SRF-палива у печах цементних заводів при випалі клінкеру - напівфабрикату для виробництва цементу».

В цілому проект розглядається як важлива складова частина процесу створення в Україні економіки замкнутого циклу, наголошують в «Укрцементі». Використання альтернативного палива має кілька переваг, серед яких заміщення споживання газу та викопного палива (вугілля, торф); покращення екологічної ситуації в Україні, соціальний ефект (додаткові робочі місця), зменшення обсягу відходів на полігонах; використання безвідходних технологій у виробничих процесах (вторсировина та SRF-паливо і незначна частка неперероблених відходів на полігонах).

Крім того, Агентством спільно з «Укрцементом» планується опрацювання можливостей створення законодавчого поля для стимулювання цементних виробництв до використання SRF-палива через чинники регулювання фінансового навантаження на бізнес шляхом часткових державних компенсацій вартості запроваджених проектів з енергозбереження через фінансово-кредитні установи країни.

Важливим для сторін Меморандуму буде і об’єднання зусиль для розробки пропозицій з запровадження компенсаторних механізмів податкового характеру для виробництв, що суттєво зменшуватимуть екологічний тиск на довкілля шляхом зменшення обсягів використання викопного палива у виробничих процессах.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка