Українські теплиці переходять на деревні пелети

В Україні все більше невеликих господарств, які мають 6-10 га теплиць, переходять на альтернативний вид палива – деревні пелети.  

Енергетична криза змусила галузь, яка дуже залежать від постачання газу, у другому півріччі 2014-го шукати адекватну заміну російському природному газу. Для більшості тепличних господарств впровадження когенерації (одночасне виробництво тепла і електроенергії під час спалювання газу) виявилося невигідним. В той же час заміна газових котлів імпортними електричними (в Україні електрокотлів потрібної потужності не виробляють) та перехід на біогаз потребує великих інвестицій. 

У виграші опинилися невеликі теплиці, які працюють у лісистих регіонах. Зокрема, розташований поблизу карпатських лісів тепличний комбінат у місті Долина, який є лідером овочівництва закритого грунту на Івано-Франківщині, встановив котел, який працює на деревних відходах – пелетах. Маючи лісовий ресурс, невелике господарство "Камелія" у Княжичах під Києвом теж почало вирощувати овочі на паливних гранулах. 

Великий тепличний бізнес, який у 2012-2014 роках ледве зводив кінці з кінцями через дорогий газ, очевидно відійде у небуття. Українське овочівництво закритого грунту виживе завдяки невеликим підприємствам та малим плівковим теплицям, яких в Україні вже, за різними оцінками, налічується 5-12 тис. га. У селах на Херсонщині, Закарпатті, над Дністром у Тернопільській та Чернівецькій областях, і особливо - над Дніпром у Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області такі індивідуальні теплиці опалюють виключно дровами. 

По темі: Способи економного обігрівання теплиць

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка