Українські студенти винайшли пристрої для економії енергоресурсів на виробництві

Студенти Навчально-наукового інституту енергетики та комп'ютерних технологій Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка винайшли пристрої, які допоможуть підприємствам агропромислового комплексу економити енергоресурси. 

Технічні розробки були представлені на виставці, яка пройшла в рамках конференції «Енергозабезпечення та енергозбереження в АПК України» 2 квітня. 

Зокрема, студент 5 курсу ННІ ЕКТ Віталій Механчук втілив ідею енергозбереження у пристрої, який може зберегти електроніку, відреагувавши на раптову зміну напруги в кілька раз швидше, ніж представлені на ринку прилади. Як зазначає винахідник, пристрій розроблений за новітньою технологією ПЛІС і аналогів йому поки що у світі немає. 

6.JPG

Студент 4 курсу інституту Віталій Дроб'язко змайстрував "чорну скриньку", яка заряджає та відновлює автомобільні акумулятори. Звичайний зарядний пристрій при тривалому використанні втрачає ємність і виходить з ладу, натомість у розробці студента використовується імпульсний струм, який збільшує термін служби акумулятора, оскільки сульфатація пластин майже не відбувається. 

8.JPG

Пристрій випускника ННІ ЕКТ (6 курс) Сергія Шевченко змушує лампочку горіти без дротів. Різновид генератора - качер Бровина (новий засіб автоматизації на основі датчика Володимира Бровіна) - вже не один рік хвилює вчених по всій планеті. Такий механізм дозволить у майбутньому зняти зі стовпів дроти. 

7.JPG

Передбачається, що найкращі проекти студентів харківського університету візьмуть участь у міських та національних конкурсах та сприятимуть творчій самореалізації талановитої молоді. 

Загалом у конференції «Енергозабезпечення та енергозбереження в АПК України» взяли участь більше 200 студентів з різних вузів: Національного університету біоресурсів і природокористування (Київ), Національного технічного університету «КПІ»(Київ), Таврійського державного агротехнологічного університету (Мелітополь), Сумського національного аграрного університету, Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова, Санкт-Петербурзького державного університету аерокосмічного приладобудування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка