Українські школи отримають 200 компостерів для переробки органічних відходів їдалень

Українські школи закликають позмагатися за 200 компостерів для переробки залишків їжі та інших побічних продуктів їдалень.

Урни для утилізації органічних відходів відібрані за результатами конкурсу навчальні заклади отримають у рамках екологічно-освітнього проекту «Компола», покликаного підвищити екологічну грамотність учнів та надати практичні навички щодо відповідального споживання, передає kmu.gov.ua

Школи відбиратимуть лише за двома критеріями: мотивація, яку буде продемонстровано в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам.

Зокрема, важливим є наявність затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можливо було б встановити компостер, при цьому ділянка має бути на відстані не менше 2 м від стін прилеглих будівель, шкільна їдальня має продукувати харчові відходи у загальному обсязі 10-20 літрів на добу (два повних відра) (орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3), серед яких мають бути очистки сирих овочів та фруктів, шкаралупа сирих яєць, заварка від чаю, залишки крупи чи каші без додавання масла, а також навчальний заклад повинен мати можливість збирати опале листя.

Для участі у конкурсі навчальний заклад має заповнити гугл-форму за посиланням: https://goo.gl/SUFECK

Школи, які візьмуть участь у проекті, відвідають навчально-практичний семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.

«Органічні відходи, які досі становлять значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ, ефективно переробляються у багатьох країнах світу на органічне добриво – компост, - зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. – Якби у всіх школах були встановлені компостери для переробки відходів їдалень, це могло би стати важливим кроком до глобального запровадження у побуті українців моделі сталого споживання».

На думку міністра освіти і науки Лілії Гриневич, проект «Компола» ідеально підходить для розвитку екологічної грамотності у школярів, що передбачено реформою «Нова українська школа».

«Однією з 10 ключових компетентностей, якою має оволодіти випускник нової школи, є «екологічна грамотність і здорове життя», а заклад, в якому встановлений компостер, може показати переваги та можливості екологічно-відповідального способу життя, - наголосила вона. - Це також дає додатковий ресурс для вивчення біології та інших предметів природничого циклу».

Заявки від шкіл Мінприроди та МОН збиратимуть до 24 квітня. Оголошення переможців відбудеться на початку травня 2018 року. Проект буде реалізовано за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття».

Проект «Компола» був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Потім ідею підтримали Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Наразі проект успішно реалізований у 32 навчальних закладах України. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка