Українські школи можуть заробляти до 11 тис грн на вторсировині

Українські школи можуть заробляти на здачі вторинної сировини від 600 до 11 тисяч гривень.

Такі цифри навела президент Громадської організації "Let`s do it, Ukraine" Юлія Мархель, розповідаючи про запуск в Україні проекту, покликаного прищепити школярам культуру сортування сміття та переробки вторсировини, передає Український кризовий медіа-центр

За її словами, українські учні здатні зібрати більше 5 мільйонів кілограм макулатури або 9 мільйонів гривень.

«Здаючи відсортовану вторинну сировину на переробку, школи зможуть придбати за виручені кошти баки для роздільного збору сміття, - пояснює активістка. - Для встановлення спеціальних контейнерів необхідно 23 тисячі гривень, які навіть при відсутності спонсора, можна заробити на здачі вторинної сировини за 2-3 місяці».

За словами Юлії Мархель, приклад Миколаєва, де стартував проект, переконав, що школи можна перевести на роздільні відходи та сформувати в учнів культуру чистоти.

«Ми шукаємо, де взяти гроші на розвиток, а насправді викидаємо їх на смітник, - нарікає активістка. – У Миколаєві понад 13 тисяч учасників з 67 шкіл здали на переробку майже 18 тисяч кілограм макулатури та 1,5 тисячі пластику».

Проект, покликаний до 2025 року охопити усі українські загальноосвітні навчальні заклади, передбачає проведення екологічних тренінгів з практичними завданнями.

«У середньому школі потрібно 2 місяці, щоб пройти усі етапи: тренінги для учнів, домашнє дослідження, в ході якого діти повинні спостерігати за своїм споживанням та намагатися заощадити родинні кошти, марафон збору відходів, їх сортування та, нарешті, стратегічне планування поводження зі сміттям у навчальному закладі», - пояснює Юлія Мархель.

Партнером «шкільного» екопроекту у Миколаєві виступив департамент екологічної безпеки компанії PepsiCo в Україні, який допоміг встановити баки для роздільного збору сміття у школах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка