Українські розробники збирають 200 000 грн на серійне виробництво вітчизняних електромобілів

На одеській краудфандинговій платформі Na-Starte з’явився досить цікавий проект «Доступний український електромобіль». Проект передбачає впровадження серійного виробництва доступних електромобілів в Україні, а саме марки ЗАЗ Ланос Пікап та ЗАЗ Ланос Седан з пробігом до 250 км на одній зарядці, повідомляє ресурс AIN.ua.

Автором проекту виступає Володимир Турко з Червонограда (Львівська область), а сам прототип розробили вчені з Інституту електродинаміки НАН України на базі державного підприємства «Енергоімпульс».

Для реалізації проекту розробникам необхідно зібрати 200 000 грн (на даний час зібрано більше 5 тисяч). Коштуватиме «електроланос» від $15 000.

Необхідні 200 000 грн автори проекту планують витратити на закупівлю комплектуючих першого тестового автомобіля, а саме: корпус (70 000 грн), електродвигун (20 000 грн), акумулятори (100 000 грн), зарядки (10 000 грн), електроніка (7000 грн). Все, що залишиться, покриє інші виробничі потреби.

Представлять розробку у квітні 2016 року - тоді ж стартують ходові випробування. А вже до кінця 2016 року вчені обіцяють почати перші поставки замовникам.

Після закінчення кампанії на Na-Starte, винахідники планують залучати інвесторів для впровадження серійного виробництва, а ще запустити партнерську програму, в рамках якої кожен зможе інвестувати в електромобілі і отримувати від цього фінансову вигоду.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка