Українські науковці розробили унікальне екологічне паливо

Українські науковці розробили унікальну технологію виробництва екологічно чистого мазуту з біомулових осадів стічних вод. 

Про це йшлося на засіданні громадської організації "Рада з екологічної безпеки", яка займається розробкою національної стратегії екологічної безпеки та стимулює впровадження нових екологічно чистих технологій. 

Сьогодні організація, до якої входять видатні вчені, науковці та громадські діячі, підтримує розробку альтернативного рідкому, нового виду палива – "біомазуту". 

За словами науковців, таке паливо буде не тільки екологічним, а й значно дешевшим порівняно з існуючими на ринку аналогами. За словами директора НВПУ Володимира Мікуленко, за найскромнішими підрахунками на очисних спорудах населених пунктів України накопичилося близько 200 млн тонн біомулових осадів. 

Сьогодні проблема обробки та утилізації осадів стічних вод в Україні стоїть дуже гостро. Протягом десятиліть дані відходи в необробленому вигляді зливаються на переобтяжені мулові площадки, у водосховища, відвали та кар'єри, що порушує екологічну безпеку та загрожує життю українців. За оцінками експертів, кількість накопиченого осаду в України перевищує 5 млрд. тонн. Щороку утворюється 3 млн тонн нових осадів. Переробка мулу та осаду стічних вод у високоякісне паливо дозволить припинити забруднення довкілля та відчуження нових територій. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка