Українські науковці пропонують замістити російський газ енергетичною травою

Українські науковці закликають підприємців вирощувати багаторічну енергетичну траву міскантус-гігантеус як альтернативне газу паливо. 

За словами спеціалістів Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН,  висока врожайність та тепловіддача, швидкий ріст та невибагливість до умов вирощування дозволяють цій культурі конкурувати з такими традиційними видами палива, як вугілля та деревина. З одного гектара міскантуса-гігантеуса можна отримати до 25 тонн сухої біомаси, з якої в свою чергу можна виробити стільки ж енергії, скільки дає 12 тонн вугілля або 8000 м³ газу, наголошують науковці. 

Матеріал для отримання енергії

  Енергетична віддача(МДж / кг)

Мазут

  41,0

Кам'яне вугілля

  27,0 - 30,0

Буре вугілля

  27,0

Кора

  19,5

Деревина тополі

  18,7

Міскантус-гігантеус

  17,0 - 19,0

Солома

  17,0

Сухий торф

  14,7


Ще одна вагома перевага міскантуса-гігантеуса – багаторічність. Заклавши одного разу плантацію цієї культури, можна впродовж наступних 20 років виключно збирати врожай, зазначають фахівці. На додачу, рослина через декілька років вегетації збільшує вміст гумусу у ґрунті. Гігантську траву можна вирощувати на малородючих та деградованих землях, в умовах радіаційного забруднення, вона не вимагає внесення значних добрив.  

13.jpg

Незважаючи на те, що батьківщиною міскантуса-гігантеуса є Японія, Корея, Південні Курили, Таїланд, Манчжурія та східне узбережжя США, в Україні він почувається комфортно – може витримувати великі морози, навіть при відсутності снігового покриву. 

За словами фахівців, з даної енергетичної культури можна виготовляти паливні брикети та гранули, силосний газ, а також рідке біопаливо: етанол та бутанол. Зараз невеличкі плантації міскантуса-гігантеуса вже має Вінничина – 200 га, Житомирщина (Баранівський район) - 35 га, Франківщина – 30 га, Київщина – 15 га та Львівщина – 10 га. 


Розсаду енергетичної трави нині реалізує Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН - 50 копійок за стебло. Міскантус-гігантеус може бути цікавим не тільки підприємцям, а й окремим господарям, адже енергоплантація на 40 сотих забезпечить теплом будинок площею понад 200 кв. метрів.  

В умовах гострого дефіциту газу та вугілля, різкого підвищення цін на всі без виключення енергоносії реалізація подібних проектів може забезпечити енергетичну незалежність як окремого господарства, так і певного регіону України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: