Українські міста проводять енергозберігаючі заходи при підтримці фондів GIZ та НЕФКО

Проект GIZ продовжує роботу з українськими містами, які отримують від цього вигоду у тому, що тут формуються системні підходи для залучення фінансування проектів з енергоефективності.

Попередній етап проекту GIZ «Енергоефективність у будівлях» проводився в Івано-Франківську, Чернігові та Миргороді. Ці міста одержали допомогу у проведенні енергоаудитів та розробці бізнес-планів, щоб залучати кредити на пільгових умовах при реалізації проектів у бюджетних будівлях цих міст.

Енергоефективні заходи в містах дають економічний та соціальний ефект. Покращений комфорт в садочках та школах дає відчутну користь учням та вчителям. Підвищення рівня внутрішньої температури повітря в порівнянні з попереднім періодом суттєво впливає на скорочення рівня захворюваності серед дітей та дорослих у цих закладах. Для виконання попереднього етапу проекту було залучено 8,46 млн грн. і це вже дало заощадження на суму 2,5 млн грн..

Продовження проекту проходить в п’яти інших містах. Розроблено бізнес-плани під фінансування НЕФКО для модернізації вуличного освітлення в Бердичеві, Комсомольську, Коломиї та Чернівцях. В Кам'янці-Подільському ще й передбачено термосанацію будівлі дитячого закладу.

Проект GIZ «Енергоефективність у будівлях» посилює здатність територіальних громад виконувати роль рушійної сили у впровадженні заходів з енергоефективності. Міста-партнери отримують сприяння у доступі до фондів і кредитних ліній при реалізації енергоефективних заходів. Вдала співпраця закладена з НЕФКО.

Завдяки проекту, міста зможуть отримати покращення рівня освітленості доріг і тротуарів, а також прилеглих територій для підвищення рівня комфорту учасників дорожнього руху. Передбачається заміна ламп розжарювання, ламп ДРЛ і ДнаТ, які мають потужність 150 і 300 Вт на економніші світлодіодні лампи. 

Бердичів планує замінити 500 ламп потужністю 150 Вт на світлодіодні лампи потужністю 50 Вт, а 1250 таких же ламп на потужність 46 Вт. Коломия буде замінювати біля тисячі ламп на світлодіодні по 50 Вт. Подібна ситуація в Кам'янці-Подільському, де 475 ламп, які мали потужність 300 Вт замінять на лампи 40 Вт.

Дитячий садочок в Кам'янці-Подільському очікує на ряд енергоефективних заходів, щоб зменшити теплові втрати в будівлі і забезпечити відповідну температуру в приміщенні. Буде встановлено індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням. Ізоляція фасаду зекономить 25% втрат тепла. Заміна вікон і дверей передбачає економію 15% тепла. Сонячні колектори будуть готувати 2 кубометри гарячої води для підігрівання басейну. 

1.jpg

Загальна сума проектних коштів – понад 18 млн грн., які будуть давати щорічну економію в межах 3 млн грн.

Застосовуючи інноваційний спосіб залучення коштів для виконання енергоефективних заходів, міста за короткий період отримують вагомий результат в галузі енергозбереження без залучення великих коштів з бюджетів міст.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка