Українські міста долучаються до світового кліматичного руху

Події присвячені темі захисту клімату будуть проходити цього року по всій планеті з 12 до 20 травня об'єднані в Глобальні Дні Дій. Заходи для привернення уваги до глобальної проблеми змін клімату та нагальної необхідності та переходу до чистих та безпечних відновлюваних джерел енергії  також відбудуться  в багатьох містах України.

 

Цього року до світового кліматичного руху в рамках кампанії "Міста для життя" долучаються  12  українських міст. Підчас Глобальних Днів Дій понад 16 кліматичних акцій відбудуться у Києві, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Вінниці, Кривому розі, Запоріжжі, Хмельницькому, Бердянську, Бродах та Розівці (Запорізька область).

 

"Основна ідея - донести до жителів міст необхідність взаємодіяти з владою в рамках проблеми зміни клімату, а також показати, що громадськість має вплив на те, щоб зменшити негативний вплив на довкілля і перетворити виклики зміни клімату на нові шанси для сталого розвитку", - говорить Світлана Романко, регіональна координаторка та кампейнерка 350.org у регіоні Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії, додаючи: “Разом ми створимо нову картину кліматично дружнього міста, у якому хвилі спеки та холоду, повені, безлад з відходами, знищення зелених насаджень, забруднення повітря та хвороби, яким немає статистики і моніторингу, а також повільні темпи правового, технічного та економічного переходу на енергію з відновлюваних джерел - все це стане ганебним та подоланим минулим”.

 

Через спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу – в повітря потрапляють парникові гази, які провокують глобальне потепління. Гази, які утворюються в результаті роботи теплових електростанцій, автомобілів, лісових та торфових пожеж, сільського господарства утримують сонячне тепло у нижніх шарах атмосфери і провокують посилення парникового ефекту та підвищення середніх температур на планеті.

 

Глобальна хвиля акцій із закликом вживати рішучих заходів для скорочення викидів парникових газів проводиться міжнародною громадською організацією 350.org у партнерстві з іншими екологічними групами та ініціативами. У соціальних мережах деталі про акції можна знайти за хештегом #Daysofaction2018.

 

"Міста для життя" - міжнародна кампанія ініційована 350.org, мета якої - об'єднання кліматичних активістів і ініціатив, сприяння та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка