Українські інженери розробили інноваційний котел, який обігріває та заробляє гроші

Команда українських інженерів розробила унікальний котел "Розумне тепло". Всередині котла знаходяться чіпи, які постійно вирішують математичні задачі і при цьому виділяють велику кількість тепла.

Чіпи, встановлені у котлі, є серверами децентралізованої мережі. Цю мережу використовують люди з усього світу для передачі один одному важливої інформації в зашифрованому вигляді. Щоб ця інформація не потрапила в руки хакерів або бізнес-конкурентів, вона повинна бути добре зашифрована і передаватися тільки в рамках децентралізованих мереж, що володіють достатньою потужністю, щоб протистояти атакам хакерів. Наприклад, відомий месенджер Telegram працює на подібних принципах.

Обчислення допомагають підтримувати мережу в роботі, тому її користувачі платять невеликі комісії всім, хто приєднався до підтримки (іншими словами - майнінг). Зазвичай ентузіасти нових технологій просто встановлюють ці чіпи для обчислень у себе вдома. Команда "Розумне тепло" спробувала використовувати тепло, яке виділяється при обчисленнях, для обігріву житла. Тому котел не тільки обігріває будинок, але і "сам заробляє гроші". По факту це не зовсім нагрівач. Але його зробили ще і нагрівачем. Від котла просто проводяться труби до батарей, тепло-вентиляторів чи для гарячого водопостачання.

"Сума винагороди залежатиме від емісії біткойнів, потужності мережі та вартості біткойнів на ринку. Навіть за песимістичними прогнозами котел потужністю 28 терахеш зароблятиме чистими (після відрахування вартості ел.енергії) близько 200 у.о. в місяць." - повідомив керівник проекту Олесь Слободенюк.

5.jpg

Фахівці компанії підключають котел до системи опалення, після чого він стає частиною мережі таких же котлів та інших комп'ютерів по всьому світі. За вашу частку обчислень вам будуть приходити гроші на онлайн гаманець, з якого їх можна вивести на банківську карточку.


Основні параметри системи:

  • Теплова потужність: 3 кВт (обігрів до 30 кв.м)
  • Потужність, яка споживається: 3,3 кВт
  • ККД: 95%
  • Температура води на вході: до 30 С
  • Температура води на виході: 70 С
Вартість котлів коливається від $2000 (потужність - 4 терахеш) до $6400 (потужність - 28 терахеш). Чим потужніша модель котла, тим більша винагорода за обчислення. Продукт виходить у серію цього року у вересні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка