Українські інженери представили систему кондиціонування/опалення без фреону

Харківський інженерний центр повітряних турботехнологій Індустріальної группи «УПЭК» представив у США безфреонові стаціонарні кліматичні системи повітряного циклу.

Презентація відбулася на найбільшій міжнародній виставці обладнання і технологій для кондиціонування і підготовки повітря, промислових та комерційних систем опалення та охолодження AHR Expo, яка проходила 25-27 січня в Орландо, передає Lkmz.com.

Розроблена харківськими фахівцями клімат-система повітряного циклу не використовує "чужорідних" природі холодоагентів (тільки повітря) для опалення та для охолодження, не має жодних процесів згоряння палив, тенів і відноситься до нового покоління відновлюваної енергетики.Весь холодильний і обігрівальний ефект з високими коефіцієнтами перетворення досягається виключно за рахунок спеціально комбінованого термодинамічного циклу і за рахунок високих ККД основних компонентів машини - турбіни, компресора, електродвигуна і теплообмінника "повітря - повітря".
Як зазначає директор ІГ УПЕК з досліджень і нових розробок Едуард Сімсон, екологічність та максимальна енергоефективність установки досягається за рахунок використання зовнішнього повітря в якості як джерела енергії так і робочого тіла.

«Наша компанія єдина представила на виставці систему, яка працює без застосування фреону або інших рефриджерантів, з функціями як охолодження, так і опалення, органічно суміщеними з вентиляцією – аж до повної відмови від рециркуляції у приміщенні, - наголошує фахівець. - Особливості розробленого повітряного циклу дозволяють досягати дуже високих показників енергетичної ефективності навіть при використанні 100% свіжого повітря, у тому числі в холодні зими з температурою зовнішнього повітря до –40оС».
Розроблена харківськими фахівцями клімат-система повітряного циклу була продемонстрована на AHR Expo практично в реальному робочому режимі.

За словами Едуарда Сімсона, компанії США, Канади, Японії, ОАЕ, Кувейту, Індії неабияк зацікавились українською інноваційною розробкою. «Виставка AHR Expo особливо важлива для нас, оскільки в США і Канаді історично закріпилися традиції повітряного опалення, на відміну від Європи, де опалення переважно водяне, як і на території країн колишнього СРСР, - розповідає фахівець. – Крім того, класичні теплові насоси у країнах Північної Америки з низькими зимовими температурами втрачають свою ефективність».  

Повітряна клімат-ситема ІГ УПЕК недешева, зауважує Едуард Сімсон. «Потрібні проекти, в яких затребувана екологічна чистота, енергетична ефективність, якість повітря, динамічні показники кліматизації та інше, тобто весь комплекс конкурентних переваг стаціонарних повітряних клімат-систем», - пояснює експерт.

Як зазначає директор інженерного центру повітряних турботехнологій Вартан Петросянц, виставки світового масштабу дозволяють продемонструвати можливості української революційної клімат-системи повітряного циклу. «На найбільшій у світі виставці залізничних технологій та інновацій InnoTrans 2012 і 2014 роках повітряні клімат-системи ІГ УПЕК двічі отримали статус «світової прем'єри», - розповідає він. – Наразі ми вже знаходимося на порозі підписання договору з однією з провідних європейських компаній щодо установки наших клімат-систем у приміських і міських поїздах».

Вартан Петросянц впевнений, що залізничний транспорт у Європі використовуватиме українські ПКС.

«У 2020 році вступлять в силу Директиви ЄС, що забороняють застосування фторовмісних холодоагентів (фреонів) на транспортних засобах, - пояснює фахівець. – При комплектації нових поїздів європейці зобов’язані будуть застосовувати або технології з використанням вуглекислого газу або наші клімат-системи повітряного циклу – абсолютно екологічне енергоефективне рішення».
ІГ УПЕК вперше взяла участь в якості експонента на AHR Expo. Міжнародна виставка щорічно проводиться почергово в п'яти великих містах США, об'єднуючи близько 2 000 стендів з усіх країн світу і залучаючи до 100 тис. професіоналів галузі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка