Українські енергозберігаючі технології дозволяють котельням економити до 70% електрики

Консорціум наукових та впроваджувальних організацій «Енергозбереження» має ряд реалізованих рішень, котрі ефективно працюють в потужних котельнях ЖКГ. В цій галузі є великий потенціал для економії електроенергії приводів різних пристроїв (вентилятори,  насоси, димососи, повітродувки), котрі споживають біля 25% всієї вироблюваної енергії. Крім цього власне в таких системах у великій мірі проявляється синергічний ефект енергоресурсів за рахунок оптимізації технологічного процесу засобами електроприводу.

Прикладом дуже високоефективного енергоресурсозбереження є система оптимізації процесу горіння «ЕКО-3», розроблена консорціумом «Енергозбереження».

11.jpeg
 
На основі датчиків системи мікропроцесор вираховує оптимальне співвідношення «паливо-повітря» і за допомогою перетворювача «РЭН2» змінює частоту обертання електроприводів вентилятора і димососа. Такий спосіб керування дозволяє забезпечити: максимально високий ККД котла при великих коливаннях тиску вхідного газу; практично миттєве реагування на зміни зовнішніх факторів і енергетичних показників котла; можливість роботи на гранично малих тисках палива (газу) без зупинки або відключення автоматики.

13.jpg

Перевірками встановлено, що на парових (2,5-500 т пари/год) і водогрійних (2,5-200 Гкал/год) котлах, котрі працюють на природному газі, мазуті або пилеподібній суміші система «ЕКО-3» дозволила зменшити споживання палива на 2-5% у випадку використання газу чи мазуту. Для вугілля досягається економія до 10%. 

Електроприводи економлять 50-70% електроенергії і повністю виключають споживання реактивної потужності з електромережі.  Термін служби тягодуттєвих пристроїв котла, захисно-комутаційної та запірної арматури збільшується в 3-5 разів.

12.jpeg
Робота котла підтримується на максимальному ККД у всьому діапазоні його навантажень в автоматичному кругло добовому режимі. Скорочуються об’єми експлуатаційних та ремонтно-відновлювальних затрат. Забезпечується виконання екологічних норм по викидах в атмосферу.

40 впроваджених систем «ЕКО-3» (Харків, Київ, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Алчевськ, Миргород) забезпечили за час експлуатації економію 6 млн м3 газу, 10000 МВт*год електроенергії і сумарну економію 42 млн грн. при затратах на встановлення 5 млн грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка