Українські активісти збирають на "Спільнокошті" гроші на встановлення сонячних батарей у гірській арт-резиденції

Українські активісти збирають на "Спільнокошті"гроші для встановлення сонячних батарей у розташованій в селі Яворів(Івано-Франківська область) мистецькій резиденції "Дідова хатчина".

Загальний бюджет проекту становить 93 300 гривень, передає biggggidea.com.

«Підключення традиційної гуцульської хати, яка знаходиться високо в горах та являє собою платформу для роботи митців та їхньої співпраці, до лінії електропередач обійдеться майже у 800 тис. гривень. «Найближчі сусіди, які мають доступ до традиційної електроенергії, розташовані приблизно на відстані 1 км, - пояснює команда "Дідової хатчини". - Тому ми обрали альтернативні джерела енергії - сонячні панелі».

Збудувана у 2016 році за традиційними гуцульськими технологіями на території старої сільської хати мистецька резиденція "Дідова Хатчина" є точкою перетину для місцевих мешканців та містян, для природи та творчості, традицій та інновацій, пояснюють ініціатори «сонячного» проекту.

«Це місце, де кожен може певний час жити, творити, працювати, і куди можна втекти від світу, - пояснюють активісти. - Новий будинок може вміщати до 30 гостей, наразі є господарство - отара овець, які мають власну стайню та свого ґазду, а цього року планується завершити будівництво бані та майстерні».

Торік влітку на території "Хатчини" відбувся перший літній фестиваль "Фестини", у якому взяло участь 120 учасників. Всього до гірської резиденції завітало близько 1000 гостей з різних міст України та інших країн.

Наразі команда "Дідової хатчини" має намір зосередитися на створенні культурного осередку в селі Яворів, збереженні давнього побуту та культури Гуцульщини, залученні митців з інших країн для знайомства та співпраці з місцевими майстрами та загалом традиційною культурою Гуцульщини, залученні місцевого населення до проведення та організації подій, майстер- класів, лекцій, організації додаткових занять для місцевих дітей.

"Ми зацікавлені в тому, щоб сформувати свідому, активну спільноту людей, яка підтримує наші інтереси та теж зацікавлена в творенні нових ідей на фоні збереження традицій, - наголошують автори ідеї. - Казка і магія може бути в простих речах: у спілкуванні, у творчій насолоді, у щоденній праці, у спокої та затишку".

Краудфандингова кампанія триватиме до 3 червня – долучитися до «сонячного» проекту може кожен.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка