Українські агропідприємства можуть обходитися без російського газу

Фото: climategroup.org.ua

Багато підприємств агрокомплексу користується старою інфраструктурою, котра передбачає використання природнього газу для технологічних потреб. 1,5 млрд м3 газу потрібно аграріям для сушіння зерна, 500 млн м3 цукрової галузі, решта - для для птахівництва, тепличних та інших виробництв. Такі дані приведені в журналі Farmer. Вже жовтень-листопад стане критичним для тих, хто передбачає сушити кукурудзу та соняшник. Почнеться опалювальний сезон, газ буде жорстко лімітований і частина елеваторів може бути без газу, без можливості сушити зерно.

Разом з тим, аграний сектор може стати основною ланкою заміщення російського газу. На полях виростає біля 70 млн тонн біомаси. Використавши тільки половину цього біоресурсу можна виробити енергетичний еквівалент, аналогічний 12 млрд м3 природного газу. Проекти газозаміщення місцевими біоресурсами окуповуються 2-3 роки. Потрібно за це братися на повну силу.
Великі амбіції профільного міністерства показують можливості побудови трьох тисяч великих біогазових установок, але це справа десятків років і залучення мільярдних інвестицій.
Олійна галузь практично енергонезалежна. Пряме заощадження газу – 300 млн м3 на рік. Для цього використовують лушпиння соняшника, і то тільки половину. 

Читайте також: В Європі все частіше використовують пелети замість газу при обігріванні
Важко буде вижити цукровим заводам. Для них газова складова займає 50% витрат при виробництві цукру. Велика ціна газу ще й не дає цукровикам бути конкурентними. Але вони мають власні ресурси – жом, мелясу. Це чудова основа для забезпечення себе біогазом. З нього можна отримувати електроенергію і тепло, ще й скористатися продажем надлишків за «зеленим» тарифом.
Птахофабрики мають можливість використовувати курячий послід для анаеробного бродіння для виробництва біогазу. Додатковим продуктом такого процесу є ще й добриво – сульфат амонію. 
Українські аграрії «топчуться» по енергоресурсах, котрі потрібно підіймати та освоювати, щоб вижити в умовах відсутності газу. Це шлях до енергонезалежності та додаткових прибутків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: