Українські аграрії отримують значну економію переводячи зерносушилки з газу на паливну щепу

Фермерське господарство "Журавель" у селі Горошине (Полтавської області) знизило залежність від природного газу, побудувавши зерносушильний комплекс на щепі. 

Будівництво зерносушильного комплексу на альтернативному виді палива, за словами  директора підприємства Олександра Журавля, обійшлося в 1 млн гривень. Зокрема, на сушарку пішло 605 тис. гривень, за доставку та монтаж обладнання довелося заплатити 70 тис. гривень, а на підключення до ліній електропередач витратити ще 70 тис. гривень. В свою чергу інвестиції у будівництво бункера-охолоджувача(він же - бункер-накопичувач) склали 100 тис. гривень, а пресс-підбирач та дробилка деревини обійшлися у 155 тис. гривень. 

2.JPG

Бункер-охолоджувач фермерському господарству довелося споруджувати самостійно. Наразі потужність зерносушильного комплексу становить 100 тонн кукурудзи на добу(обсяг завантаження - 15 тонн/година). 

Олександр Журавель вважає зерносушарку на щепі, розрахунковий період окупності якої складає один-два роки, найвигіднішим серед представлених сьогодні на ринку варіантів.  Так, сумарна вартість сушки зерна на деревних відходах одного тонно/відсотка становить близько 5 гривень. Для порівняння: підприємство змушене було б платити за сушку одного тонно/відсотка на природному газі 15-17 гривень, на дизельному паливі – 18 гривень.

За словами фермера, у порівнянні з соломою паливна щепа має значні переваги. Остання менш фінансово затратна, забезпечує вищу тепловіддачу при сушінні зерна (100-120 градусів) і досить стабільно тримає вологість, не вбираючи її з навколишнього середовища, на відміну від соломи. 

Натомість агрохолдинг «Українські Аграрні Інвестиції», який спеціалізується на вирощуванні пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику, ріпаку та сої, економить природний газ шляхом модернізації елеваторів. Встановивши шість нових американських сушарок замість старих вітчизняних, наразі компанія економить до 50% газу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка