Українське село економить на опаленні 200 тис. грн в місяць завдяки енергії сонця, вітру та землі

Відмова від російського газу та перехід на відновлювальні джерела енергії дозволяє селу Северинівка, що на Вінниччині, у опалювальний сезон економити в середньому 200 тисяч гривень у місяць, повідомляє i-vin.info.

На даху сільського дитячого садочку, який нині відвідують 64 малюки, чотири роки тому за грантові кошти облаштували сонячний колектор. «Навіть у похмуру погоду пристрій забезпечує заклад теплою водою», - розповідає вихователька северинівського ДНЗ Інна Ящишина.

Аби взимку діти були у теплі у дитсадку встановили твердопаливний піролізний котел та замінили вікна на енергозберігаючі. Заготовляти дрова допомагає сільський голова.

Сільська школа теж впровадила власний план економії. 20% тепла у навчальному закладі зберігають енергоощадні вікна, які встановили коштом сільського, районного та обласного бюджетів. «Замінивши систему постачання теплої води та встановивши новий насос потужністю 2,2 кВт, який виконує значно більшу роботу у порівнянні зі своїм попередником потужністю 7 кВт, школа економить 120 кВт електроенергії на добу, розповідає директор северинівської ЗОШ Олег Шпаковатий.

На додачу, старі газові котли у навчальному закладі поміняли на один твердопаливний, який дає можливість економити 50 тонн вугілля за сезон. Тепер весь опалювальний період приміщення школи площею у 3 тис. кв. м коштує як один місяць із газом.

Місцевому санаторію, де лікують хвороби опорно-рухового апарату, твердопаливний котел дозволяє капітально ремонтувати палати. Як зазначає головний лікар санаторію Володимир Малощук, заклад економить до 70 тис. гривень у опалювальний період завдяки переведенню котельні на дрова.

Натомість северинівська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини отримує тепло з надр землі. У закладі встановили теплову помпу, яка 200 кв. м обігріває за тисячу гривень на місяць. Взимку температура у приміщенні досягає 22-24 градусів завдяки теплій підлозі та насосу.

1.jpg
фото з сайту ecoclubua.com

Вітряк на даху сільської спортзали, який виробляє до 2 кВт електроенергії, забезпечує приміщення світлом. У Северинівці вже збирають гроші на потужнішу вітроенергетичну установку – для вуличного освітлення.

У перспективі на відновлювальні джерела енергії планують перевести і будинки селян.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка