Українська студентка отримала нагороду на міжнародному конкурсі за проект сміттєпереробного заводу у Чернівцях

Студентка Чернівецького національного університету Вікторія Головащенко отримала спеціальну нагороду на міжнародному архітектурному конкурсі "Archivision" за проект сміттєпереробного заводуу Чернівцях.

За задумом п’ятикурсниці-артітектора, на майбутньому підприємстві тверді побутові відходи сортуватимуться, вторсировина продаватиметься, а непридатні для переробки рештки спалюватимуться, передає Молодий Буковинець

«Відходи, які залишаться після спалювання сміття, можна буде повторно використати як матеріал для ремонту доріг, будівництва дитячих майданчиків, - пояснює Вікторія Головащенко. – Енергію, яка утворюватиметься у результаті спалення відходів, використовуватимуть населені пункти розташовані біля заводу, а дим - ретельно очищуватиметься, а потім випускатиметься в атмосферу».

Проектом сміттєпереробного заводу передбачено навіть оглядовий майданчик для екскурсій. «Важливий не тільки процес знищення сміття, а й усвідомлення його людьми, - пояснює студентка. - Саме тому у моєму проекті є оглядовий майданчик та скляне покриття даху, щоб відвідувачі не потрапляли на саме виробництво, але кожен зміг побачити, які обсяги сміття переробляються».

Також на даху заводу Вікторія Головащенко пропонує встановити сонячні панелі. «Підприємство матиме ще один заробіток: надлишкову енергію можна буде продавати державі за "зеленим тарифом", - каже молодий архітектор.

Вікторія Головащенко переїхала до Чернівців із Донецька, де розробляла екологічні проекти, навчаючись на 1 та 2 курсі. Проект, який став дипломною роботою, студентка підготувала менш, ніж за два місяці. «Я завжди любила розробляти "зелені" дахи, екологічні комплекси, тому тему дипломної роботи обрала дуже швидко, - розповідає молодий архітектор. - Я прагну, аби люди почали стежити за тим, що вони споживають і скільки, щоб задумалися над масштабами екологічної катастрофи». 

Як зазначає головний архітектор Чернівців Наталія Хілько, такого об’єкту бракує Чернівцям. «Цій роботі дали високу оцінку, бо хоч це і підприємство, проект дуже ретельно обдуманий і має цікаву архітектуру, - пояснює фахівець. - Це досить реально зробити, але не за кошти міського бюджету - потрібні кошти інвесторів, чіткий бізнес-план». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: