Українська мережа хімчисток запускає програму зі збору поліетиленових пакетів

Українська мережа хімчисток KIMS запускає всеукраїнську логістичну мережу зі збору та утилізації поліетиленового сміття.

Як повідомив засновник KIMS Олександр Коган, екологічний проект компанія впроваджує в рамках програми корпоративної соціальної відповідальності, передає Інтерфакс-Україна

«Тестовий запуск проекту відбувся в Одесі, де на базі пунктів прийому одягу мережі хімчисток KIMS були встановлені спеціальні контейнери для збору поліетиленових пакетів, - розповідає він. - В рамках інформаційної кампанії про важливість сортування, утилізації та переробки поліетиленового сміття, яку ми проводили у листопаді-грудні 2017 року, до пунктів прийому в обласному центрі прийшло понад 5000 осіб - тоді здали близько 300 кг поліетиленового сміття або 200 тис. пакетів».

До кінця 2018 пункти прийому поліетилену в Одесі дозволять зібрати і утилізувати від 3 до 4 тонн пакетів, зауважує Олександр Коган. «У Києві кількість пакетів, які містяни здадуть на переробку і утилізацію, буде у чотири-п'ять разів більше», - припускає він.

Компанія KIMS, яка працює у 14 найбільших містах України і має 79 пунктів прийому одягу та 14 хімчисток, розраховує на допомогу місцевих органів влади. «Першою долучилася столиця, зокрема, досягнута принципова домовленість з Київською міською державною адміністрацією про організацію збору поліетиленових пакетів на ярмарках, - розповів Олександр Коган. - З 12 березня у Києві запрацюють 10 пунктів прийому поліетиленового сміття на базі хімчисток KIMS».

Протягом першого місяця проекту у столиці проходитиме масштабна інформаційна кампанія під назвою "КІМСНИ пакет", пояснює Олександр Коган. «Інформація про можливість здачі поліетилену буде доноситися киянам через зовнішню рекламу, радіо і телебачення, - розповідає він. - Крім того, щоб заохотити мешканців міста здавати пакети, ми протягом першого місяця будемо надавати 5% знижку на послуги мережі в обмін на поліетиленові пакети».

Еко-проект "КІМСНИ пакет" безстроковий, підкреслює Олександр Коган. «Спеціальні урни для збору пакетів будуть залишатися у пунктах прийому мережі хімчисток KIMS постійно", - додав він.

За словами заступника начальника Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації Дениса Пікалова, соціальна ініціатива компанії KIMS гідна наслідування. «Докладемо зусиль, аби громадяни не нехтували такою можливістю і почали сортувати поліетилен для подальшої його здачі», - зауважив він.

Як зазначають у KIMS, крім Києва, пункти прийому поліетиленових пакетів відкриються у Дніпрі, Рівному, Луцьку, Черкасах, Володимирі-Волинському, Миколаєві, Ірпені, Золотоноші, Ковелі, Смілі та у Чорноморському Одеської області.

Зібрані пакети будуть передані на утилізацію або переробку, залежно від якості і характеристик поліетилену, зазначають у KIMS.

За даними WWF, кожен українець за рік виробляє 200-300 кг сміття, з якого 10-12% - пластик і поліетилен. Поліетиленовий пакет, в середньому, використовується 20-25 хвилин, а у природних умовах розкладається 100 років.

За даними члена громадського об'єднання Асоціації незалежних екологічних аудиторів Ольги Леготіної, в Україні на одну людину щорічно припадає більше 500 поліетиленових пакетів. І навіть в ЄС, де цей показник значно нижчий (190 пакетів в рік), переробляється лише 6% поліетиленових пакетів. В Україні ж 95% такого сміття потрапляє на звалища. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка