Україні потрібно понад 5 тисяч кооперативів відновлювальної енергії

фото з сайту greencubator.info
Європейські тенденції впровадження відновлювальних джерел енергії передбачають, що з 2020 року вже 20% енергії буде вироблятися з цих джерел. В Україні також виникли потреби здійснити різкий перехід до використання альтернативних методів заміщення природного газу, котрий домінує у виробництві необхідної енергії.  
Впровадження нових енергетичних технологій вимагає значних коштів, передбачає відведення нових земельних ділянок для встановлення відповідного обладнання. Цими питаннями займаються потужні фірми, котрі мають достатні фінансові ресурси або можуть їх залучити під свої гарантії.

В сільських місцевостях, при відсутності фінансування, можна скористатися з перевірених історією способів діяльності – кооперативний рух. Цінним елементом, в цьому випадку, є наявність прав на землю у членів громади, котрі можуть стати співвласниками електрогенеруючих кооперативів, працюючих на відновлювальній енергії. Спільними зусиллями можна здійснити і фінансування проектів будівництва своїх електростанцій, котрі використовують біомасу, вітер чи сонце.
За даними Асоціації «Всеукраїнське об’єднання «Фонд енергоефектинвих інвестицій», котрою керує Ігор Черкашин, сільські місцевості мають великий потенціал в цьому напрямку. В Україні біля 28450 населених пунктів сільського типу, котрі мають по два-три будинки бюджетної або соціальної сфери , котрі потребують забезпечення тепловою та електричною енергією. 

В селах можна б впроваджувати біопаливні проекти для роботи на місцевій сировині і для забезпечення місцевих потреб. Але відсутні державні механізми підтримки цих проектів.
Енергосервісні кооперативи можуть стати джерелом самофінансування в галузі енергоефективності і розвитку відновлювальних джерел енергії. Кожна громада може організовувати такий рух на своїй території. Це створює нові робочі місця, наповнює місцевий бюджет і дає енергетичну незалежність території.

Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості
Потенціально в Україні може бути створено 5-8 тисяч енергосервісних кооперативів.
Варто звернути увагу на те, що в Європі вже давно існує такий вид розвитку відновлювальної енергії – Європейська мережа кооперативів поновлювальних джерел енергії REScoop. Зокрема, бельгійський кооператив EcoPower, об’єднує 50 тис. людей і має річний обіг 25 млн. євро. 

Ключ до успіху кооперативів поновлюваних джерел енергії –група компетентних осіб, які здатні управляти в технічних, фінансових та соціальних галузях. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка