Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості

Практично кожен зараз задумується над основним осіннього-зимовим питанням: як замістити газ, щоб зекономити кошти. Та мало хто звертає увагу на нібито «дрібні» питання щоденної економії енергії у своєму домі, котра навіть може перекрити витрати на дорожчий газ.
В Національному екологічному центрі вирішили повернути всіх саме до цього питання. Тут розпочався всеукраїнський проект з енергозбереження.

Виявляється, що українець «споживає» вдвічі більше, ніж енергосвідомий норвежець.  І ми перевитрачаємо (хоча правильно буде МАРНУЄМО) щорічно 185 млрд.грн. За ці кошти можна прокласти 3100 км доріг типу «автобан»! 
Дрібні способи економії: ранковий холодний душ – це ще й корисно для здоров’я. Не прати при високій температурі. Вимикати прилади з режимі «очікування» - це до 8% економії електроенергії. Тут треба змінити модель поведінки. Варто до цього підійти як до гри з своїм будинком чи квартирою, тоді енергоощадність в кожному куточку можна шукати, знаходити і змінювати.


Що дають такі малі кроки? Чи можуть вони суттєво вплинути на ситуацію? Виявляється, що енергоспоживання можна скоротити вдвічі, сума економії буде рівною вартості 29 млрд. м3 газу – більше ніж Україна імпортувала в 2013 році. 

Енергозбереження – новий тренд серед української молоді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка