Українець змайстрував вітроелектростанцію на даху п’ятиповерхівки

У Здолбунові (Рівненська область) мешканець п’ятиповерхового будинку у мікрорайоні цементників Ігор Квачун встановив на даху вітрову станцію, повідомляє zdolbunivcity.net.

До впровадження альтернативного джерела енергії електромонтера, який 20-років пропрацював на ПАТ «Волинь-цемент», спонукало стрімке зростання тарифів на комунальні послуги. 

Ідея використовувати енергію вітру для забезпечення електроенергією власної квартири у Ігора Квачуна, який проживає на першому поверсі п’ятиповерхівки, виникла вже давно. Однак, до реалізації задуму підштовхнула нинішня ситуація в державі. 

Раціоналізатор змонтував вітряк із підручних матеріалів, використовуючи запчастини з власних запасів, знайдені в Інтернеті та у знайомих. Найбільше здолбунівський раціоналізатор витратився на магніти, яких потрібно було придбати 300 штук. Для кріплення використав труби, разом із батьком зробив розтяжки, щоб зменшити парусність. «Енергія вітру подається на аккумулятор, а далі - через перетворювач - на джерела споживання енергії», - розповідає умілець.

Така міні-вітроелектростанція, згідно з попередніми розрахунками майстра, повинна мати потужність 1 кВт і забезпечити господаря необхідною електроенергією в разі віялових відключень. Наразі триває експеримент. Ігор Квачун вважає, що в будь-якому випадку його досвід буде корисний для сусідів. 


Питаннями енергозбереження здолбунівський раціоналізатор опікується вже давно: у квартирі працюють лише світлодіодні джерела світла, а побутові прилади вимикаються навіть із режиму "save energy", під час якого все одно витрачається електроенергія. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка