Українець змайстрував електромобіль за півтори тисячі доларів

Василь Тертека з міста Городок, що на Львівщині, змайстрував електромобіль вагою 160 кг.

Зварювальник-самоучка, який 25 років займався ремонтом телевізорів, захопився електротранспортом рік тому, передає lviv.ua

Спочатку Василь Тертека змайстрував електровелосипед, щоб зручніше було добиратися до хати придбаної у селі за 25 кілометрів від Городка. «Там є пасіка, город, - розповідає він. - Почав збирати інформацію в інтернеті - і переробив звичайний велосипед у електровелосипед».

Потім умілець зрозумів, що долати таку відстань на електровелосипеді все одно важко, і вирішив сконструювати електромобіль. «Вирішив зробити якнайдешевше — на велосипедних колесах, щоб було легшим, бо чим легше, тим далі заїдеш, - розповідає Василь Тертека. - Зверху обшив полікарбонатом, з якого роблять дашки, а каркас виготовив з надзвичайно легкої трубки - колеса купив у Одесі, а решта запчастин придбав через сайт ОLX».

Уперше умілець обкатав електрокар 15 грудня. «Сусіди заздрять, - каже Василь Тертека. – Витрачаю 2 гривні за 100 км — кожен би хотів так їздити». Машину випробували і онук із дочкою.

Зовні електромобіль виглядає маленьким, а як заглянути всередину, то місця достатньо — водій та пасажир легко вміщаються, зазначає Василь Тертека. «Машинка дуже легенька, - говорить він. - Важив на двох вагах: одна показала 160 кг, інша — 180 кг, для порівняння: подібна китайська машина значно важча — 580 кг».

Електромобіль обійшовся у півтори тисячі доларів. «Гроші збирав протягом року, - розповідає він. – Однак автомобіль себе окупить за два роки».

Тепер умілець вдосконалює своє дітище. «Аби зробити електромобіль, треба мати необхідні навички», - переконаний Василь Тертека, який став відомим на всю Україну завдяки такому диву техніки.

Ще Василь Тертека змайстрував пральку, яка скубає кури, і плуг, якого не має в Україні, і очеретяні вулики. «У мене депресія, коли немає що робити, - розповідає він. - Коли питають, навіщо мені ці всі винаходи, відповідаю: «А що, лягти і телевізор дивитися? - Це марне витрачання життя…».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: