Українець виготовляє паперові паливні брикети в домашніх умовах

Віталій Чайка з містечка Жовква, що на Львівщині, почав виготовляти паперові паливні брикети в домашніх умовах.

За тепловою ефективністю таке паливо 38-річний раціоналізатор порівнює з сосновими дровами, передає Газета.ua.

До виробництва брикетів Віталія Чайку підштовхнула необхідність утилізувати велику кількість паперових коробок. Чоловік вирішив змайструвати прес і переробляти цінний ресурс у паливо.
«Купив домкрат, прикріпив його до металевого каркасу, знизу приварив хрестовину з вертикальними поршнями на краях, — розповідає майстер. — Під кожним поршнем знаходиться труба, в яку засипаю масу з макулатури, - опускаючись домкрат пресує відразу чотири блоки з отвором посередині».
За словами раціоналізатора, за день можна переробити 15-20 кг заздалегідь підготовленої макулатури. «Замочую папір у воді протягом доби, - розповідає Віталій Чайка. – Потім будівельним міксером, до насадки якого я приварив саморобні ножі з шліфувального диска для каменю, роблю масу, додаю трохи тирси і пресую».

Паперові брикети сохнуть три-чотири дні. «Коли в сауні паримося, складаю біля печі – і до ранку паливо висихає», - ділиться досвідом раціоналізатор.

За словами Віталія Чайки, опалювати будинок брикетами вигідніше, ніж коробками.

«Непресований папір горить непогано, але зола з нього забиває колосники котла, - розповідає чоловік. - З брикетами не так. Нещодавно топив у каміні з прямою тягою - три штуки горіло дві години і нагріли топку не гірше, ніж соснові дрова».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка