Українець друкує електротранспорт на 3-Д принтері

Володимир Ровінський з Умані(Черкаська область) власноруч збирає електровелосипеди та електромотоцикли

34-річний інженер-електронщик друкує деталі для техніки майбутнього на 3-Д принтері у власній майстерні, передає vechirka.net.

«Робити деталі для прототипів на 3-Д принтері довго й дорого, - ділиться досвідом уманчанин. - Бувало, що 24 години чекав, поки віддрукую необхідну деталь, а приміром, собівартість заднього ліхтаря сягнула близько 300-400 доларів».

Поки що Володимир Ровінський збирає електротранспорт виключно для себе.

«Було цікаво розробити річ, в якої обидва колеса матимуть привід, - пояснює він. - На своєму велосипеді я взимку проїжджав по 25-сантиметровому снігу».

В Україні люди не готові купувати власноруч зібраний електротранспорт, продовжує уманчанин.

«По нашим дорогам прототипи, які я зробив, поки не їздять, бо коштують занадто дорого, - пояснює Володимир Ровінський. – За мій електровелосипед, приміром, треба викласти близько 5 тисяч доларів, а мотоцикл на електротязі обійдеться у 10-12 тисяч доларів».

Володимир Ровінський також розробив оборонний комплекс для помешкань та офісів – в разі вторгнення в будівлю система автоматично вмикатиме ряд певних пристроїв: зловмисника засліплюватиме потужний світловий спалах, дезорієнтуватиме густий пар, який повністю заповнюватиме приміщення, та гучна сирена. Найближчим часом уманчанин планує представити оборонний комплекс на Всеукраїнському IT-форумі.

Окрім цього Володимир Ровінський займається розробкою відеосимуляторів та атракціонів для дітей, мріє відкрити власний великий парк розваг в Умані.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: