Україна запроваджує вимоги до екодизайну енергоспоживчих продуктів

Кабінет міністрів України схвалив технічний регламент щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів.

Документ підготувало Держенергоефективності на основі імплементації 125-ї Директиви Європейського Парламенту та Ради від 21 жовтня 2009 року, передає kmu.gov.ua

Відповідно до зазначеної Директиви екодизайн означає інтеграцію екологічних аспектів в дизайн продукту з метою поліпшення його екологічних характеристик протягом усього його життєвого циклу. 

Конкретні вимоги прописуватимуть для кожної окремої групи товарів - передбачається прийняття близько 30 спеціальних техрегламентів за окремими видами продукції. Так, в Україні заборонять продавати техніку, яка не відповідає вимогам екодизайну. Нові вимоги повинні враховуватися при продажу великої побутової техніки та заводського обладнання, гаджети і дрібну електроніку не зачіпатимуть.

"Держенергоефективності розробило допоміжні регламенти для окремих типів продукції, - пояснює координатор комітету побутової електротехніки Європейської бізнес асоціації Вікторія Куликова. - Першим приймуть пакет регламентів для котлів, генераторів, також розроблені аналогічні регламенти для холодильників, пилососів, пральних і посудомийних машин та іншої великої техніки».

Відповідно до екодизайну вимоги можуть встановлюватися до максимального споживання електрики телевізорами, максимальної потужності двигуна пилососа, мінімального індексу енергоефективності пральної машини чи норм споживання води посудомийною машиною.

Після прийняття нових норм, буде неможливо продати вроздріб товар, що не відповідає новим вимогам. Водночас кожен регламент передбачає перехідний період, протягом якого можна реалізувати товар, який не відповідає вимогам екодизайну.

Техрегламенти за окремими видами продукції планують подати на затвердження до кінця 2018 року.

За оцінками експертів, впровадження системи екодизайну в Україні дозволить зменшити використання енергоресурсів при проектуванні, виготовленні, використанні та утилізації енергоспоживчих продуктів; збільшити кількість енергоефективних продуктів та перешкодити введенню в обіг товарів з нераціональним споживанням енергії та негативним впливом на навколишнє середовище.

Постанова Кабміну прийнята 3 жовтня набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування.

Енергоспоживчий продукт — це будь-який продукт, який споживає енергію під час його використання, вводиться в обіг та/або вводиться в експлуатацію в Україні, а також елементи, що можуть бути частиною продуктів, на які поширюється дія цього Технічного регламенту, вводяться в обіг та/або експлуатацію як окремі частини продукту для споживачів і екологічні характеристики, які можуть бути незалежно оцінені.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка