Україна витратить 4 млрд. євро на добудову атомних реакторів на Хмельницькій АЕС

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» заявила про підтвердження компанією Skoda (Чехія) своєї готовності брати участь у добудові енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції (Нетішин, Хмельницька область), повідомляє Gazeta.ua.

«Чеська Skoda підтвердила готовність брати участь у проекті. Вона працює за європейськими законами, проблем не повинно виникнути. Ми готові підтвердити своїми статутними рішеннями те, що вони братимуть участь у добудові цих енергоблоків. Виготовлятимуть для нас два комплекти реакторних установок. Китайці пропонують менш привабливі умови. Зокрема, вимагають локалізувати виробництво та залучити китайців», - розповів президент Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський.

Недашковський додав, що компанія підготувала і погодила з усіма причетними міністерствами і відомствами концептуально-технічне рішення, яке передбачає для енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС обладнання реакторної установки, яка буде вироблятися на підприємствах Skoda.

Два блоки Хмельницької АЕС почали будувати за часів Радянського Союзу. Завершення проекту може коштувати Україні 4 млрд. євро — понад 99 млрд. грн. Це дешевше, ніж звести блок. Роботи планують завершити до 2020 року. 

2008-го міжнародний конкурс з вибору типу реакторної установки для недобудованих блоків виграло російське підприємство «АтомСтройЕкспорт». Україна оголосила угоду недійсною, бо за сім років організація не почала роботи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка