Україна ввійшла в період підвищення тарифів

Вже навесні Уряд України Постановою №81 рекомендував переглянути ціни і тарифи в Україні, враховуючи стан ціни газу. Однією з умов дворічної програми фінансування від МВФ було зниження дотацій з бюджету на енергоносії. Почався ріст тарифів на газ для населення і тарифів на теплову енергію.

Всі нові тарифи на опалення почнуть працювати на повну силу з початку опалювального сезону, незалежно яка система розрахунків діяла до цього. Відповідно, розрахунки за газ будуть відображати реальне споживання для виробництва тепла. Передбачено, що гроші за тепло будуть приходити на рахунок, з котрого 80% піде Нафтогазу, а 20% на теплоенерго. 

Закладається фінансовий механізм для встановлення теплових лічильників. Для цього в інвестиційні програми організацій теплоенерго включають кошти на лічильники. 
Передбачена програма захисту соціально незахищених мешканців, котрі зможуть отримати компенсацію.
Щорічна різниця в тарифах для підприємств тепло та водопостачання складала 9 млрд. грн. В минулому році сума субсидій була 1,7 млрд.грн для 1,3 млн сімей. Тепер цей рівень збільшиться до 4,5 млн сімей. В грошовому вимірі – 3 млрд.грн.
Особливу увагу слід звернути на завищення в 4 рази споживання енергоресурсів на одиницю ВНП у порівнянні з Європою. Тут величезний резерв для економії коштів і зменшення споживання газу. Потрібно зробити доступним енергетичний баланс для кожного міста і села. Тоді легше буде мобілізувати всіх для прийняття необхідних змін.
За даними статистики Болгарії зарплата там складає $400, а тарифи на тепло в 3 рази вищі ніж в Києві. В Польщі зарплата після сплати податків $700, а тариф вищий в 4 рази.

Питанням дня є енергозбереження і скорочення споживання газу. Це питання буде актуальним протягом кількох років. Такі вимоги життя.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка