Україна – в списку країн з найбруднішим повітрям

Україна посіла 9 місце серед 15 держав в анти-рейтингу країн за смертністю від забруднення повітря. За статистикою, через брудне повітря щороку помирає кожен 918-й українець. Загрозу здоров’ю та життю українців становлять застарілі та кричуще неефективні підприємства енергетики й важкої промисловості. Про це інформує Національний екологічний центр України.

«Найбільшим джерелом забруднення повітря в Україні є вугільна енергетика, – коментує експерт з вугільної енергетики Національного екологічного центру України Олег Савицький. – Середній вік застарілих і зношених великих ТЕС України складає 50 років. В більшості вони не мають належного очисного обладнання і інтенсивно забруднюють атмосферу токсичним пилом з вмістом важких металів, двоокисом сірки та оксидами азоту. Викиди на більшості енергоблоків перевищують дозволені європейські норми в 40 разів».

Близько 3,3 мільйонів людей у світі померли через постійний вплив часточок пилу та хімічних речовин у повітрі в 2010 році. Цей показник може подвоїтися до 2050 року. Забрудненість повітря в європейських містах скорочує життя людей в середньому на 8 місяців, а в найнеблагополучніших районах – майже на 2 роки.

Найбільше шкідливих речовин утворюється через використання енергії домогосподарствами та в комерційному секторі. Зокрема, виробництвом електроенергії через спалювання сміття та з використанням дизельних генераторів.

Ще понад 3,5 млн. людей вмирають щороку через забруднення повітря всередині приміщень через використання плит та печей на деревному чи вугільному паливі для приготування їжі та опалення житла.

У столичному регіоні України значне збільшення захворюваності та смертності спричиняють викиди Трипільської ТЕС. На неї припадає 82,8% отруйних промислових викидів в повітря Київської області.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка