Україна увійшла у п’ятірку європейських країн за темпами встановлення вітряних станцій

У січні-червні 2019 року в Україні побудували вітряні електростанції загальною потужністю 262 МВт.

Як зазначається у доповіді Асоціації власників вітроелектростанцій Wind Europe від 25 липня, наша країна зайняла п'яте місце серед європейських країн за кількістю наземних ВЕС встановлених за півроку, передає windeurope.org

Лідирує у рейтингу Франція, яка за перші шість місяців 2019 року збільшила вітроенергетичні потужності на 523 МВт, на другому місці Швеція – з 459 МВт, Німеччина та Італія посіли третє та четверте місце, збільшивши потужності наземної вітроенергетики на 287МВт та 286 МВт відповідно.

Згідно з даними WindEurope, у першому півріччі 2019 року у Європі було побудовано 4,9 ГВт нових потужностей берегової та морської вітроенергетики, що більше на 0,4 МВт у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Разом з тим, берегова вітроенергетика демонструє спад. У першій половині 2019 року у Європі було встановлено 2,9 ГВт наземних вітроелектростанцій, що на 3,3 ГВт менше, ніж торік. Обсяги зменшилися через Німеччину, де темпи встановлення вітряків були найгіршими з 2000 року - 11 ГВт берегового вітру застрягли на етапі видачі дозволів.

Рейтинг країн за встановленими вітряками / інфографіка windeurope.org


У першій половині року було встановлено 1,9 ГВт нового морського вітру, порівняно з 1,1 ГВт, доданими у аналогічний період 2018 року. Зокрема, за 6 місяців Великобританія збільшила потужність морської вітроенергетики на 931 МВт, Данія – на 374 МВт, Бельгія - на 370 МВт, а Німеччина – на 252 МВт. До показнику Великобританії частково включений вітропарк Hornsea 1, який після закінчення будівництва стане найбільшою у світі вітровою електростанцією потужністю 1,2 ГВт.

У першій половині 2019 року Європа інвестувала €8,8 млрд у будівництво майбутніх вітроелектростанцій, €6,4 млрд в наземний вітер і €2,4 млрд у морський вітер. Ці інвестиції сприятимуть встановленню та підключенню до мереж 5,9 ГВт вітроенергетики протягом наступних двох-трьох років. Франція і Нідерланди лідирують в вітроінвестиціях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка