Україна технологічно готова виробляти 100 тисяч тонн біоетанолу

Українські спиртові заводи технологічно готові виробляти до 100 тисяч тонн біоетанолу у рік.

Ринок біопалива, за словами виконуючого обов'язки директора держпідприємства "Укрспирт" Романа Іванюка, відчутно зросте, якщо буде знайдено консенсус із податковими органами щодо головного питання – розмір акцизу на альтернативні види палива. Відповідні поправки у законодавство щодо виготовлення технічних рідин керівник «Укрспирту» обіцяє ініціювати найближчим часом. 

Акциз на альтернативні види палива на відміну від горілчаного стимулюватиме як виробника, так і продавця, впевнений Роман Іванюк. Такі законодавчі зміни дозволять підприємствам, які об’єднує "Укрспирт", відновити роботу. Наразі працює лише п’ять заводів з 41. Близько 20 підприємств, згідно з планом, запустять до кінця року. У виробництві біоетанолу Україна має намір використовувати досвід США.  

Разом з тим, заводи «Укрспирту» починають переходити на альтернативні джерела енергії. Так, найближчим часом на Сторонибабському спиртовому комбінаті, що на Львівщині, встановлять новий енергозберігаючий котел німецького виробництва, який дозволить економити близько 10% блакитного палива. Необхідні для запуску твердопаливного устаткування кошти у розмірі 300 тис. гривень, за словами Романа Іванюка, вже виділені. На даному підприємстві також планують переобладнати під тверде паливо котли, які працюють на газі та мазуті.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: