Україна скоротила споживання газу на 19 відсотків

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» зафіксувала скорочення загального об’єму споживання газу. Згідно із повідомленням Управління по зв’язках з громадськістю  НАК, оприлюдненим 13 січня, в грудні минулого року в Україні було загалом спожито на 19%  блакитного палива менше, ніж у порівнянні з груднем 2013 року.

За оперативними підсумками грудня 2014 року, українські промислові підприємства, бюджетні установи, теплокомуненерго та населення використали 5,3 млрд. куб. м природного газу (у грудні 2013 року – 6,5 млрд. куб. м). Зокрема, пересічні українці спожили 2,3 млрд. куб. м палива, що на 12% менше, ніж у грудні 2013 року.

Але водночас фахівці НАК «Нафтогаз» повідомили про недотримання лімітів використання природного газу, встановлених Постановою Кабміну №296. Як підкреслюється в офіційному повідомленні: «Споживачі України за категоріями, встановленими Постановою Уряду від 09.07.2014 р. №296 (промисловість, ТКЕ, бюджетні установи) перевищили ліміти використання природного газу на 25,6%. При плані на місяць на рівні 2,4 млрд. куб. м цими категоріями було спожито близько 3 млрд. куб. м».  Найвищий рівень перевищення лімітів спостерігався у промисловості (+31%) та на підприємствах теплокомуненерго (+26%). Натомість бюджетні установи використали на 24% газу менше за встановлену норму.

Нагадаємо, 6 січня прес-служба НАК «Нафтогаз» повідомила, що заборгованість підприємств за спожитий природний газ зменшилась на 1,5 млрд. грн. (тобто на 10,4%) та складає 13 млрд. грн. При цьому ПАТ «Київенерго» повністю розрахувалось за поставлене блакитне паливо. А найбільшим підприємством-боржником (за винятком підприємств, які знаходяться в зоні АТО) залишається ДП «Криворізька теплоцентраль», борг якого складає 879 млн. грн.

Таким чином, ситуація в сфері енергетики залишається  складною. Але прогнози про загрозу енергетичної катастрофи в Україні, що циркулювали у ЗМІ напередодні нового року, не виправдалися. Є всі підстави стверджувати, що наша держава зможе витримати цей кризовий період.

По темі: Тернопільщина виконала план по переведенню котелень на альтернативні види палива на 100%

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка