Україна потрапила в ТОП-10 країн Європи за рівнем продажів електромобілів

Цього року електромобілі зайняли 0,7% українського ринку нових автомобілів. У порівнянні з країнами ЄС, це вагомий показник: за часткою куплених електромобілів Україна поступається лише Норвегії, Швейцарії, Австрії, Франції, Нідерландам і Швеції, інформує Главком.

Згідно з даними Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA), за перше півріччя 2016-го частка електрокарів у структурі продажів нових авто в ЄС становила 0,4%. Тобто менше, ніж в Україні.

Відсоток людей, які при купівлі автомобіля роблять вибір на користь електрокара, вищий, ніж в Україні, тільки в чотирьох країнах Європи. Світовим лідером за цим показником є Норвегія, де 15% ринку нових авто мають електричний двигун. В Швейцарії, Австрії, Франції та Нідерландах на кожну сотню проданих машин припадає приблизно один електромобіль. А у Швеції показник вищий за наш усього на 0,02 відсоткових пункти.

За півроку українці купили майже у шість разів більше електромобілів, ніж поляки чи росіяни. Хоча автомобільний ринок РФ більший за український майже в 25 разів. Взагалі за відсотком електромобілів у структурі продажів нових авто Росія має один з найгірших показників у Європі – 0,004%. Гірші справи хіба що в тих країнах, де електрокари не продаються зовсім.

Обійшла Україна й країни Балтії: за півроку українцям продали в 2,2 рази більше електрокарів, ніж у Литві, Латвії та Естонії разом узятих. Позаду залишилася також заможна Фінляндія, в якій продається приблизно вдвічі більше звичайних автомобілів, ніж у нас.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: